3. trénink: Generálka na kvalifikaci pro Hamiltona, Vettel druhý

Poslední volné jízdy před kvalifikačními boji ovlivnil déšť. Ještě na suchu byl nejrychlejší Hamilton s těsným náskokem na Vettela. Blýskl se i Hülkenberg.

Štítky: GP Velké Británie výsledky Zveřejněno 15. 07 2017 — Josef Nekvinda

Aktéry závěrečného tréninku na GP Velké Británie na Silverstone přivítaly dešťové kapky. Lehce mokré byly podle vyjádření pilotů ovšem jen některé úseky dráhy. Jezdilo se proto v normálním režimu, avšak oproti včerejšímu dni poklesly i teploty, a mnoho jezdců se proto trápilo se zahřátím pneumatik.

Navzdory výše zmíněnému se tato tréninková sekce nesla až do své druhé třetiny v poklidném duchu. K vidění nebyly žádné velké výlety mimo trať, pouze drobná zaváhání. Poté došlo na předpověď meteorologů a na trať se začalo snášet větší množství srážek, čehož týmy a jezdci v posledních minutách využili k testu pneumatik do přechodných podmínek.

Co do časů tedy bylo rozhodnuto již dvacet minut před koncem tréninku. Na čele, oproti úvodním volným jízdám, se usadil Lewis Hamilton s náskokem 32 tisícin na svého největšího rivala v boji o titul Sebastiana Vettela. A i na dalších dvou pozicích to byly vozy v pořadí Mercedes a Ferrari. Pátým nejrychlejším časem se pak prezentoval překvapivě Nico Hülkenberg, který tak za sebou nechal oba vozy Red Bullu mezi něž se vklínil ještě Romain Grosjean.

Výsledky 3. tréninku na GP Velké Británie

Diskuse k článku

Napsat komentář