Kvalifikace: Hamilton zdecimoval konkurenci, druhý skončil Räikkönen

Okruh v Silverstone před kvalifikací zkropil déšť a její první část proto přinesla zajímavé výsledky. Trať nicméně stihla oschnout a pak už se taktovky ujal Hamilton. Vyhrál rozdílem třídy před Räikkönenem a Vettelem.

5 Štítky: GP Velké Británie výsledky Zveřejněno 15. 07 2017 — Josef Nekvinda

Většina jezdců, mimo Red Bull, vyjela k prvním měřeným pokusům na suchých pneumatikách. Ukazovalo se nicméně, že vody na trati leží více, auta hodně smýkala, a tak se v hojném počtu neprodleně přezouvalo do přechodných podmínek. Už po pár minutách došlo na přerušení kvalifikačního segmentu. Na dráze zůstal stát Daniel Ricciardo, jehož vozu podle všeho vypovědělo službu turbo.

Na restart se nečekalo příliš dlouho, nicméně během této přestávky přestalo pršet a s tím, jak vozy znovu začaly kroužit, začal osychat i povrch trati. Časy na kolo tedy rázem začaly padat a ve výsledkové listině nastal chaos. Někteří dokonce v závěru Q1 nasadili suché pneumatiky, a to se ukázalo jako správný krok. K této volbě sáhl i McLaren a ačkoli málem Fernando Alonso nestihl najet do posledního měřeného kola, tak věřte nebo ne, Španěl tento segment vyhrál. Naopak nepostoupili Ricciardo, Stroll, Wehrlein, Ericsson a Magnussen.

Druhou část už piloti zahajovali na super-měkké sadě, tedy až s výjimkou Valtteriho Bottase. Toho čeká penalizace za výměnu převodovky, a proto kopíroval strategii Lewise Hamiltona z rakouské Grand Prix a ke svým pokusům vyjel na žlutě označených pneumatikách. Opět to ve výsledkové listině výrazně fluktuovalo, ale čelo už čítalo klasická jména. První Hamilton před Bottasem a jezdci Ferrari. Na pátém místě skončil Hülkenberg a do závěrečné části proklouzl také Stoffel Vandoorne. To se nepovedlo kolegovi Alonsovi, Massovi, Sainzovi s Kvjatem, ale ani Palmerovi.

O vítězství v kvalifikaci se v prvních pokusech nejvýrazněji přihlásil Hamilton, který stlačil hodnotu svého času na hranici 1:27,231. Za něho už se ale zařadil Sebastian Vettel, a to s odstupem pouhých dvou desetin sekundy. Ty nejdůležitější momenty však přišly záhy. Ještě se zrychlovalo a největší porci času nakonec sundal Hamilton. Celých šest desetin sekundy. Jako druhý do zítřejšího závodu nakonec odstartuje Kimi Räikkönen před Sebastianem Vettelem. V druhé řadě jej v důsledku penalizace Bottase doplní Max Verstappen. Fin vyrazí z deváté příčky.

Výsledky kvalifikace GP Velké Británie

Podrobný průběh kvalifikace:

Diskuse k článku

5 komentářů: “Kvalifikace: Hamilton zdecimoval konkurenci, druhý skončil Räikkönen”

 1. INF_11 napsal:

  Nelíbí se mi Max za červenejma, to nedopadne po startu dobře 😀 Ale tak mohl by místo toho sestřelit nějaký Mercedes 😛 😀

 2. villonso napsal:

  No co dodat, Hamilton kvalifikace prostě umí. Vzhledem k tomu, že se evidentně už dlouho připravoval na svoji domácí GP (snad kvůli tomu obětoval i kvalifikaci v Rakousku), mohu konečně říct, že nadpis článku je pravdivý. Konečně mohu pravdivě citovat také nadpisy kvalifikačních resumé z kvalifikací na uplynulé GP, když tyto kvalifikace vyhrál Hamilton, které nám tvrdily, že Hamilton deklasoval a zdecimoval konkurenci, nedal nikomu ani šanci, ultrasuverénně opanoval kvalifikaci.
  DISCLAIMER: Jsem fanoušek Ferrari a fandím Vettelovi, neukamenujte mne prosím. Část mého obdivu způsobilo snad to, že jsem si při 3. tréninku (nesoutěžně) tipl čas vítěze kvalifikace na 1:26,5 a Hamilton se k tomuto na desetinu sekundy přiblížil.

 3. Josef Nekvinda napsal:

  Povídej Kakanen, sám nevím, co by to se zdejší redakcí udělalo 😉

  Kakanen:
  Hamilton první nebude,dokážeš si představit,co by to se zdejší redakcí udělalo?😆

 4. Kakanen napsal:

  Hamilton první nebude,dokážeš si představit,co by to se zdejší redakcí udělalo?😆

  FrancoisCEVERT:
  Pěkně Checo, snad se nenechá rozhodit Oconem, a zítra zkusí boj o 5. místo.Kvalifikace napověděla, jak by mohl skončit závod: 1. Hamilton

 5. FrancoisCEVERT napsal:

  Pěkně Checo, snad se nenechá rozhodit Oconem, a zítra zkusí boj o 5. místo. Kvalifikace napověděla, jak by mohl skončit závod: 1. Hamilton

Napsat komentář