2. trénink ve Spa-Francorchamps narušil déšť

Odpoledne v Belgii byl nejrychlejší Lewis Hamilton s náskokem necelých tří desetin na Kimiho Räikkönena. Jízdy dvacet minut před koncem ukončila intenzivní dešťová přeháňka, která zasáhl okruh v Ardénských kopcích.

5 Štítky: GP Belgie výsledky Zveřejněno 25. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Kuriózní problém potkal na začátku druhého tréninku oba vozy týmu Haas, kterým se porouchal systém DRS a zadní křídlo na vozech Magnussena a Grosjeana tak bylo plně otevřené. Drobné smyky museli korigovat Sebastian Vettel a Valtteri Bottas, který navíc při jednom tvrdším přejetí přes obrubník očesal podvozek svého vozu.

Magnussena potkaly další potíže – respektive je způsobil –. když jej před sebe pustil Pérez, jenže Dán vzápětí zpomalil a začal před vozem Force Indie kličkováním zahřívat pneumatiky. Po půlhodině krátkých stintů byl na čele Hamilton před Räikkönenem, Bottasem, Verstappenem a Vettelem.

Posléze se, jak už bývá ve druhém tréninku zvykem, přešlo na závodní simulace a časy spadly o několik vteřin na kolo dolů. Všechny jízdy přerušil déšť, který se na okruh „dostavil“ dvacet minut před koncem. Na mokrou trať vyjeli jen Ricciardo s Alonsem, a to na přechodných pneumatikách, ihned se ale zase vrátili do boxů.

Výsledky 2. tréninku GP Belgie:

Diskuse k článku

Napsat komentář