Havárie nemá spojitost s nemocí, říká Massa

Brazilec havaroval hned v prvním letmém kole úvodního tréninku ve Spa.

Štítky: Felipe Massa GP Belgie Zveřejněno 25. 08 2017 — Pavel Fabry

Havárie Felipeho Massy v samém úvodu prvního tréninku na Velkou cenu Belgie nemá žádnou spojitost s jeho nemocí, která jej vyřadila ze zbytku víkendu v Maďarsku krátce před letní přestávkou. Tvrdí to sám Brazilec, který říká, že se zdravotně již cítí plně fit.

Massa havaroval hned ve svém prvním ostrém kole úvodního tréninku ve Spa-Francorchamps, když ztratil kontrolu nad vozem v úseku zvaném Malmedy. Jeho vůz se svezl po vnitřním obrubníku, po následné korekci pak přes kačírek zamířil do bariéry. Vzhledem k tomu, že Williams musel vyměnit šasi, vynechal Brazilec i druhý trénink. Z pátečních jízd tedy mnoho neměl.

“Už mi nebylo špatně, už od toho týdne po Maďarsku, takže jsem rozhodně nehavaroval kvůli tomu,” řekl Massa. “Abych pravdu řekl, byl to opravdu špatný den. Nečekal jsem, že budu mít v prvním kole tréninku takový problém, prostě jsem ztratil kontrolu nad zádí vozu, když jsem se dotkl vnitřního obrubníku v sedmé zatáčce a už jsem auto nedokázal srovnat.

Úniková zóna je tady tak malá a já jsem měl havárii, poměrně velkou havárii. Moje auto bylo úplně zničené, takže jsme museli vyměnit šasi a FIA nám nedovolila vyjet (do druhého tréninku), jelikož museli auto zkontrolovat, takže je opravdu smůla přijít o dva tréninky. Snad se nám podaří všechno opravit a autu porozumět, já už nemám dost času na to, abych se s autem sžil, což je škoda, ale doufá, že zítřejší den může být úplně odlišný.”

Lance Stroll se druhým williamsem zakončil den pouze 17. nejrychlejším časem.

Ale ale, kohopak si to ten #Williams najal na tento víkend jako mechanika? 😃😜

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

Diskuse k článku

Napsat komentář