S novou smlouvou má v kapse i nejrychlejší čas prvního tréninku

Kimi Räikkönen s Ferrari si v prvním pátečním tréninku připsali nejrychlejší čas. V jeho závěsu ovšem byli oba největší aspiranti na titul, Lewis Hamilton a Sebastian Vettel. Valtteri Bottas mírně ztratil. Jezdci Mercedesu však nevyužili nejměkčí sadu pneumatik.

3 Štítky: GP Belgie výsledky Zveřejněno 25. 08 2017 — Josef Nekvinda

Páteční program v Ardenských kopcích nejrychlejším časem v úplném závěru tréninku načal Kimi Räikkönen, který sedm a půl kilometrů dlouhý okruh zvládl zajet za 1:45,502. Jen těsně za ním skončili Lewis Hamilton a Sebastian Vettel. Všichni zmiňovaní se vešli do rozestupu patnácti desetin sekundy. Počínaje čtvrtým místem Maxe Verstappena už šly rozdíly na hranici jedné sekundy.

V úvodu tréninku však bylo dění na dráze jako šafránu. Jezdci vyjeli pouze k instalačním kolům, načež okruh ve Spa Francorchams znovu utichl. Diváky ze sedaček zvedl až incident Felipeho Massy, jež ztratil kontrolu nad svým williamsem v zatáčce Malmedy. Setkání s bariérou bylo tvrdé a stálo jej další pokračování v prvních volných jízdách. Jízdy navíc přerušily červené vlajky. Mimo trať se pak ocitl v poslední půlhodině rovněž i Valtteri Bottas. Jeho vůz oproti prvnímu případu doznal jen minimálních škod a Fin byl schopen pokračovat.

Problémy technického rázu naopak stihly už po necelých pěti minutách Fernanda Alonsa. V garáži McLarenu se je nicméně podařilo odstranit velmi obratně. To samé už neplatilo v případě sauberu Pascala Wehrleina, který stihl v první hodině tréninku odjet pouze jediné kolo. V akci se s ohledem na implementaci pro sezónu 2018 objevil také systém Halo, a to hned na několika vozech včetně mistrovského Mercedesu.

Výsledky 1.tréninku GP Belgie:

Diskuse k článku

Napsat komentář