1. trénink: Mercedesy zahájily přesvědčivě

Prvním tréninkem v Melbourne začala Velká cena Austrálie. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas jako jediní nasadili nejměkčí ultra-měkkou sadu pneumatik, díky které se usadili na čele výsledkové listiny.

3 Štítky: GP Austrálie výsledky Zveřejněno 24. 03 2017 — Tomáš Richtr

Příčinou Bottasovy ztráty na Hamiltona je drobná chyba v nejrychlejším kole.

Ostatní k takovému rychlému pokusu nesáhli a také proto je jejich časová ztráta o něco vyšší. Opatrnější přístup k pátečním tréninků, které se podobají spíše testovacím jízdám, vedl k bezproblémovému a poklidnému průběhu. Zaujaly pouze divoce se kmitající ‚žraločí ploutve‘ na monopostech týmu Haas.

Lewis Hamilton zajel v prvním tréninku čas 1:24,220. V loňské kvalifikaci, v jejích jednotlivých částech, byly zajety časy 1:25,351; 1:24,605; 1:23,837. Rekordy okruhu jsou čas 1:23,529 z kvalifikace na GP Austrálie 2011. Dá se očekávat další zrychlení monopostů v průběhu víkendu.

Výsledky 1. tréninku na GP Austrálie:

Diskuse k článku

3 komentáře: “1. trénink: Mercedesy zahájily přesvědčivě”

 1. KulatyLenin napsal:

  Pitrson
  Každý máme svoji práci taky to nekomentuju protože vím že na to nemám, Problém je v těch co to nevědí a dělají to.

 2. Pitrson napsal:

  Hmmm… Kámo měl bys začít komentovat sám, myslím si že Tomáš a Pepa mají komentář víc než dobrý a kamarádský. Vem si jaký přenosy byli dřív.
  Pánové z komentátorského stanoviště jen tak dál

 3. KulatyLenin napsal:

  Dobrý den,
  opět komentář opravdu na úrovni!!! Neuvažovali jste, že by jste šli komentovat do rádia? Tolik záběru do garáží, kde jste se mohli věnovat rozdílným řešením okomentovat vše nové pro letošní rok, tak jste mluvili o tom jak to má Botas lehké čí těžké ztrácel jsem se v tom.
  A taky mně bavilo, že všichni koho jste zmínili z dění F1 jsou podle vás pod tlakem! Opravdu děsný komentář!!!

Napsat komentář