TV přenosy F1 na Sport 1 & 2 až do roku 2020

Přenosy velkých cen formule 1 budou na programech Sport 1 a Sport 2 pokračovat i v dalších letech, a to přinejmenším do roku 2020. Společnost AMC Networks International, která oba programy provozuje, totiž podepsala novou smlouvu.

3 Štítky: TV Zveřejněno 24. 03 2017 — GPF1.cz

Spolu s právě startující sezonou 2017 tak budou moci diváci sledovat souboje těch nejlepších jezdců, nejlepších týmů a nejsofistikovanějších  formulí po následující čtyři roky.

“Prodloužení smlouvy posouvá naše partnerství s formulí 1 na novou úroveň,“ řekl Levente B. Málnay, Senior Vice-President AMC Networks International, Central and Northern Europe. „Od roku 2015 nabízíme fanouškům exkluzivní přímé přenosy z tohoto motoristického seriálu doplněné o postřehy zkušeného komentátorského týmu. Díky velkému úsilí všech, kdo se na přímých přenosech podílejí, se podařilo dosáhnout toho, že si fanoušci v České republice a na Slovensku formuli 1 spojují právě s našimi stanicemi Sport1 a Sport2. A my jsme na toto spojení právem pyšní.“

Evzen Chlanda, Country Manager pro Českou republiku a Slovensko, dodal: “Pokračujeme v našem úsilí vytvořit ze Sport1 a Sport2 jedny z nejsilnějších televizních stanic se sportovní tématikou v České republice a na Slovensku. Prodloužením smlouvy na vysílání formule 1 můžeme našim divákům poskytovat i nadále ty nejlepší sportovní momenty, které jakýkoliv sport nabízí. Dále také pokračujeme ve spolupráci s těmi nejlepšími komentátory a experty.“

omv-banner

Vysílání formule 1 pod záštitou společnost AMC Networks International se těší velké oblibě fanoušků, o čemž svědčí jejich neustále se zvyšující počet. Důkazem toho budiž dvacetiprocentní nárůst sledovanosti formule 1 v České republice a na Slovensku v roce 2016, když jednotlivé závody pravidelně sledovalo až 200 tisíc diváků.

Přímé přenosy formule 1 na televizních stanicích Sport1 a Sport2 lákají stále víc. Od roku 2015, kdy stanice začaly závodní seriál přenášet, sledovanost stabilně roste. Sezonu 2016 sledovalo o téměř čtvrtinu více diváků než tu předchozí.

Diváci se mohou i v nadcházející sezoně těšit na to, že jim ze všech závodních víkendů neunikne ani vteřina. Na stanici Sport1 mohly již v noci na pátek sledovat přímé přenosy tréninkových jízd. Na stejné stanici budou moci sledovat i sobotní kvalifikační klání. Vrchol pak přijde v neděli, kdy se fanoušci mohou na stanici Sport2 těšit na přímé přenosy ze samotných velkých cen a také na oblíbená hodinová předzávodní studia.

Hodina plná rozborů, analýz ale i ostrých názorových přestřelek bude v režii tradičního česko-slovenského komentátorského týmu ve složení: Tomáš Richtr, Števo Eisele a Josef Král coby hlavní expert. Doplňovat je budou Richard Gonda, Štefan Rosina a Jan Charouz. Stanice pro diváky chystají i spoustu novinek, které přímé přenosy ještě více zatraktivní.

V sezoně 2017, která startuje již tento víkend, se pojede celkem 20 závodů. Seriál startuje v Austrálii, následně pokračuje v Číně, Bahrajnu a Rusku. Posléze se přesouvá do Evropy, kde se mohou diváci těšit na atraktivní závod v Monaku, ale také na klasické okruhy v Rakousku, Velké Británii, Maďarsku, Belgii nebo Itálii. Závěr sezony přinesou supermoderní okruhy Singapuru, USA nebo v Abú Dhabí. Právě tento poslední závod přinese i rozluštění tajenky, kdo bude letošním šampionem.

Kromě formule 1 vysílají stanice Sport1 a Sport2 řadu dalších vysoce atraktivních sportovních pořadů. Od hokejových soutěží jako KHL nebo Liga mistrů, přes fotbalovou kvalifikaci na mistrovství světa 2018, italskou Serii A a francouzskou Ligue 1 až po házenkářskou Ligu mistrů či vybraná boxerská klání.

Diskuse k článku

3 komentáře: “TV přenosy F1 na Sport 1 & 2 až do roku 2020”

 1. KulatyLenin napsal:

  No skvělé platím si, ale závod mám přerušovaný reklamami a mám tendenční a naprosto neprofesionální komentář. Vítejte v České republice.
  A vrchol všeho je upoutávka Richtr samolibě stojí na okruhu se stopkami na okruhu, a přitom to komentuje někde z Maďarska. Ale hlavně zaplať Čechu zaplať!!!

 2. Tomáš Richtr napsal:

  No GPF1 to nevysílá, ale taky jsme rádi

 3. ERACER napsal:

  SUPER!! Velká gratulace! Kvůli vám jsem si zaplatil doma velký TV balíček, tak snad vydržíte i po roce 2020…a já taky. 😀

Napsat komentář