Ze zákulisí emotivního loučení s Kimim Räikkönenem

Je to tady – formule 1 se po 21 letech již definitivně uskuteční bez legendárního Fina Kimiho Räikkönena. Tato skutečnost byla očekávaná už řadu měsíců, možná i posledních dvou let, přesto byla Icemanova rozlučka s týmem velmi emotivní a vzpomínalo se i na řadu perliček, o kterých jste možná nevěděli…

Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 31. 12 2021 — Vašek Štěpánek

O své pocity z loučení s Kimim Räikkönenem se před nedávnem podělil také Lawrence Barretto, kterého můžete znát jako televizního experta stanice Sky Sports, kde nabízí své pohledy v předzávodní a pozávodní show společně s Willem Buxtonem, dalším a velmi uznávaným expertem.

„Byl to poslední listopadový pátek a ve švýcarském Hinwillu začalo sněžit, skoro se mi zdálo, jako by si samotná vyšší moc přála, aby tento den byl Kimiho den! Všichni asi víme, jakou přezdívku Räikkönen má a tehdy byla opravdu zima.

V hlavním sále Sauberu (dnes se tým jmenuje Alfa Romeo) bylo asi 400 lidí, kteří se s Kimim vídali jen velmi zřídka nebo ho neviděli vůbec. Na této akci ale byli, chtěli vidět svého hrdinu a prohodit s ním pár slov, jen to potvrdilo auru, kterou kolem sebe Kimi za ta léta vybudoval.

Když přijel se svou manželkou Minttu, se synem Robinem a dcerou Riannou, pár lidí dokonce začalo vzlykat, což byl opravdu krásný a velmi emotivní moment. Něco takového jsem ještě neviděl a řekl bych, že ani Kimi – byl naprosto ohromen tehdejší atmosférou.

Následující hodinu byl na podiu a vzpomínal na své nejlepší okamžiky ve formuli 1, jeho prvními body během debutové GP Austrálie 2001 počínaje, přes zisk titulu v roce 2007 a posledním vítězstvím ve Ferrari konče.

Promítaly se také Kimiho nejlepší rádiové komunikace, zazněla například ona slavná věta z Abu Dhabi 2012, kde křičel do rádia, že ví, co dělá a ať mu dá jeho inženýr pokoj. Společně jsme se zasmáli také u vysílaček s problematickým pitným systémem v kokpitu.

Poté mu tým přehrál videonahrávku od jeho blízkého přítele Sebastiana Vettela, se kterým byl v kontaktu už od roku 2007 a během společných let ve Ferrari se se Sebem hodně sblížili a viděl jsem velmi vzácný přírodní úkaz – Kimi se upřímně usmíval.

Na závěr svého působení na podiu Kimi uvedl, že má velmi dobrý vztah také se svým posledním kolegou – Antoniem Giovinazzim. Každému poté poděkoval, vyfotil se s ním, podepsal mu vše, co mu daný člověk donesl anebo někoho jen pozdravil, ale nikoho nepřešel a opět to ukázalo Kimiho skvělý charakter.

Během tak kouzelného večera jsem si vzpomněl i na jeden velmi vtipný zážitek – v roce 2012 byl Kimi oblečený v bazénu, se svými blízkými popíjel od rána až do večera a poranil si kotník poté, co se snažil napodobit legendárního fotbalistu Maradonu. Kvůli svému poranění se nemohl zúčastnit testu s Lotusem, za který tehdy závodil a jen do dokazuje, že Kimi si svůj život zkrátka užívá,“ uzavřel vtipně Barretto.