Vettelovi hrály proměnlivé podmínky do karet, Ricciardo je zklamaný

Vettel konečně slavil v kvalifikaci úspěch, když si v Británii vyjel druhé místo na startovním roštu. Čas Ricciarda stačil jen na osmou pozici.

1 Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 5. 07 2014 — Zuzana Kulichová

Sebastian Vettel konečně slavil v kvalifikaci úspěch, když si v Británii vyjel druhé místo na startovním roštu. Čas Daniela Ricciarda stačil jen na pozici osmou.

Proměnlivé podmínky na trati v Silverstonu přesně hrály do karet Sebastianu Vettelovi z Red Bullu. Němec díky tomu obsadí na startu do zítřejšího závodu první řadu společně s Nicem Rosbergem.

„První dvě části kvalifikace byly opravdu těžké, kvůli počasí jsme z boxů vyjeli až na poslední chvíli. A ve finále jsme to udělali naopak, začali jsme měřené kolo velmi brzy. To už teď stejně není důležité, když náš celkový výsledek není vůbec špatný.

V takových podmínkách se těžko odhaduje, jak moc agresivně můžete útočit. V zahřívacím kole je trať ještě vlhká, ty ale víš, že trať usychá, jenomže dále to pak už stejně závisí jenom na tom, jak moc jsi připraven riskovat. Zdá se, že jsme riskovali přesně tak, jak bylo třeba, proto jsem spokojen,“ říká Vettel.

Daniel Ricciardo naopak ze závěru kvalifikace nejásá. „Neočekával jsem, že se na konci kvalifikace budou výsledky zlepšovat, vždyť déšť neustával. Sebastian to jel zkusit jen proto, že tou dobou ještě neměl žádný čas. Je třeba udělat závěry – jsem otřesen tím, jak moc se rychlosti zvýšily, trať usychala mnohem rychleji, což nám (týmu) zajistilo šestý start z první řady za sebou tady v Silverstonu,“ dodal Ricciardo.

Na výsledek svého svěřence Vettela je hrdý i šéf týmu Christian Horner. „Zachovali jsme tradici odstartovat v Silverstonu z první řady. Daří se nám to od roku 2008. Tým je na to pyšný. V obdobných podmínkách je ale vždy přítomen prvek loterie. Viděli jsme, co se stalo s Williamsem a Ferrari,“ říká v rozhovoru pro Sky Sports.

Diskuse k článku

Napsat komentář