Magnussen formulí 1 opovrhoval, teď si jí váží

Kevin Magnussen přiznal, že si neuvědomoval, jak moc mu chybělo řízení vozů formule 1, dokud v pátek nesedl za volant svého Haasu VF-22.

Štítky: Haas Kevin Magnussen Zveřejněno 12. 03 2022 — Jiří Košta

Magnussen jel s vozem F1 poprvé od Velké Ceny Abú Dhabí 2020 v odpoledním tréninku v Bahrajnu v pátek. Během hodiny navíc, kterou měl Haas na trati po skončení tréninku, zajel celkově nejrychlejší čas dne

„Bylo skvělé být zpátky. Řídit vůz formule 1 je vždy zábava. Nevěděl jsem, že mi to tolik chybí, byla to opravdu zábava,” hodnotí den Dán.

Nutno podotknout, že si závodník pochvaloval, že je z F1 pryč. Navíc říkal, že se nevrátí, aby závodil pro tým, jenž je na konci pole. Kouzlo “královny motorsportu” je však omamné.

Navrátilec si ke všemu připsal během pátečního testování nejrychlejší čas ze všech, a rozdával tak radostné úsměvy. Haas ale podle očekávání letos do boje o stupně vítězů nezastáhne.

„Za toho půl dne jízdy jsem najel hodně kol a ráno pokračujeme tam, kde jsme skončili, doufám, že stihneme ještě pár kol. Trochu mě bolí krk, ale s tím si poradím. Jsem rád, že jsem zpět.“

Magnussen se kvůli místu u Haasu vzdal sedačky u týmu Chipa Ganassiho v americkém šampionátu IMSA, a také opustil pozici továrního jezdce Peugeotu v šampionátu WEC, kde měl jet i závod 24H Le Mans.

Toyota přiostřuje v elektrické mobilitě, představila bZ4X GR Sport Concept