GP Malajsie: Verstappen první, Vettelova stíhací jízda skončila nehodou po finiši

Nečekaný příběh napsala prozatím poslední Grand Prix Malajsie vozů F1. V té se z vítězství radoval Max Verstappen, jenže to hlavní, co možná ovlivní zbytek šampionátu, se stalo až po projetí cílem.

Štítky: GP Malajsie výsledky Zveřejněno 1. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Drama v Malajsii začalo už před startem. Kimi Räikkönen, který měl odstartovat druhý, pro potíže v oblasti turbodmychadla nakonec do závodu ani nenastoupil. Samotný start se obešel bz větších dramat. Brzy ale začalo být jasné, že Mercedes dnes není ve své kůži. Verstappen se přes Hamiltona dostal do vedení, Ricciardo zase zdolal Bottase. Na tvrdší sadě se zase dopředu propracovával ze chvostu Sebastian Vettel.

Po zastávkách v boxech bylo pořadí nezměněné. Vettel na měkčí sadě překonal ještě před pit stopem Bottase a zdálo se, že jej nic nezastaví od zisku umístění na stupních vítězů. V samotném závěru, když už se Němec dotáhl na Ricciarda, však předjet nedokázal, navíc postupně začal na red bull ztrácet. Pro vítězství si tak dojel Verstappen před Hamiltonem a Ricciardem. Přestože Vettel mohl být se svou stíhací jízdou spokojený, z Malajsie nakonec určitě neodjede s dobrou náladou. V kole po dojetí Velké ceny totiž kolidoval ve Strollem a výsledkem byla kompletně zničená záď jeho ferrari. Komisaři se však rozhodli nikoho netrestat.

Výsledky GP Malajsie:
malajsie

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Napsat komentář