Úplně zbytečné, lamentuje Vettel nad kolizí se Strollem

Hodně bizarní situace nastala po dojetí Grand Prix Malajsie, když v páté zatáčce – už po závodě – kolidoval Sebastian Vettel s Lancem Strollem. Němec se na svého soka zlobí, jednalo se prý kompletně o chybu pilota Williamsu.

7 Štítky: GP Malajsie Lance Stroll Sebastian Vettel Zveřejněno 1. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Komisaři se ale rozhodli nechat incident bez trestu, když neshledali jednoho nebo druhého pilota převážně vinným. Pro Vettela by se mohlo jednat o problém – pokud došlo například k poškození převodovky, vzhledem k tomu, že závod dokončil, by v případě její výměny v Suzuce startoval s penalizací pěti míst.

„Jel jsem na vnějšek nasbírat nějaké žmolky na pneumatiky,“ vysvětloval po závodě Vettel. „Myslím, že Lance se nedíval a chtěl udělat to samé. Podle mého sledoval volant. Dal jsem mu dost místa. Jenže už bylo pozdě, přišel kontakt. Úplně zbytečné. Prostě se nedíval,“ lamentoval pilot Ferrari.

Nevím, jestli bude potřeba vyměnit převodovku, musíme se na to podívat. Kluci určitě na něco přijdou… ale není moje chyba, když se někdo rozhodne nasbírat nějaké žmolky a trefí přitom jiné auto.“

A co na celou situaci říká Lance Stroll? „Vypínal jsem nejrůznější systémy ve voze a Vettel se přiřítil na vnějšek, pořád na to tlačil. Ještě nikdy se mi to nestalo. Bylo to podivné. Určitě to ale od nikoho z nás nebyl úmysl, bylo už po závodě,“ tvrdil závodník Williamsu.

Diskuse k článku

Napsat komentář