Šéf Manoru: Za dva nebo tři roky můžeme být stabilním týmem ze středu pole

Dave Ryan, šéf Manoru, věří, že jeho tým se v nejbližší budoucnosti porve o příčky ve středu pole. Ačkoli tento samý člověk nezněl po Velké ceně Monaka vůbec optimisticky, nyní změnil názor, hlavně díky senzačnímu desátému místu a tudíž drahocenného bodu, kterého dosáhl Pascal Wehrlein v GP Rakouska. Tímto počinem se britský tým v poháru konstruktérů osamostatnil od…

Štítky: Dave Ryan Manor Zveřejněno 18. 08 2016 — Šimon Trantina

Dave Ryan, šéf Manoru, věří, že jeho tým se v nejbližší budoucnosti porve o příčky ve středu pole.

Ačkoli tento samý člověk nezněl po Velké ceně Monaka vůbec optimisticky, nyní změnil názor, hlavně díky senzačnímu desátému místu a tudíž drahocenného bodu, kterého dosáhl Pascal Wehrlein v GP Rakouska. Tímto počinem se britský tým v poháru konstruktérů osamostatnil od Sauberu.

Ryanův optimismus však dle jeho vlastních slov brzdí fakt, že Manor nedokáže být konzistentním konkurentem v kvalifikacích, zejména v boji o postup do druhé části. „Jsem zklamaný našimi výkony v kvalifikacích. Byl bych moc rád, kdyby se nám dařilo pravidelně bojovat o Q2, k tomu ale máme velmi daleko. Nezapomínejme však na to, že se nám podařilo udělat velký skok dopředu i přes velmi omezené prostředky. To je skvělé, ale musíme se dále posouvat.

Moje vyhlídky jsou takové, že za dvě nebo tři sezony můžeme být normálním týmem ze středu pole. Konkurence je sice veliká, ale myslím, že se nám může podařit některé týmy předčit,“ tvrdí britský inženýr.

Ryan také očekává, že jeho tým bude silný na většině tratí, které přijdou po letní přestávce. Napomoci by tomu měl hlavně motor Mercedes, který pohání červenomodré monoposty. Mohlo by se prý podařit dotáhnout se i na Renault, který má zatím šest bodů.

„Nyní nás čeká Spa. Profil této tratě by našemu autu a konfiguraci, kterou používáme, mohl vyhovovat, snad se nám zde podaří zajet dobrý výsledek. Potom přijde na řadu Monza, kde bychom měli v rámci našich možností uspět, asi to pro nás bude nejsilnější okruh.

Chtěli bychom zůstat před Sauberem a třeba i zaútočit na Renault. Očekáváme, že ve druhé části sezony bychom na tom mohli být o něco lépe než oni. Máme také nachystáno několik vylepšení pro auto, což by nám mělo výrazně pomoci. Pokud tyto nové prvky zafungují, jsem si jistý, že budeme OK.“

Čtěte dále: Kdo je nový šéf Manoru?

Pokud bude mít vývoj aut těchto dvou jezdců stále tu samou tendenci, třeba se budou na trati potkávat ve stejném kole...

Manor cílí na vyšší příčky, do dvou let by chtěl bojovat ve středu pole. Kdo ví, třeba se jednou dotáhne i na Ferrari…

Diskuse k článku

Napsat komentář