Šéf formule E: Naše série nepřipravuje jezdce pro F1

Výkonný ředitel šampionátu Alejandro Agag souhlasí, že formule E neslouží k získání super licence pro F1.

1 Štítky: Formule E Zveřejněno 11. 01 2015 — Filip Fikejz

Výkonný ředitel šampionátu Alejandro Agag souhlasí, že formule E neslouží k získání super licence pro F1.

Výkonný ředitel formule E Alejandro Agag souhlasí s rozhodnutím FIA nezařadit sérii do seznamu kategorií, jejichž absolvování může pilotům pomoci získat super licenci pro formuli 1.

„Myslím, že to je od federace velmi logické rozhodnutí,“ prohlásil Agag před závodem v Buenos Aires. „Naše série nepřipravuje jezdce pro formuli jedna, protože nejsme součástí této pyramidy. Je to úplně jiné odvětví motosportu.“

Agag by naopak v budoucnu rád zavedl předstupeň svého šampionátu. „V budoucnu bychom mohli vidět šampionát, který by kvalifikoval jezdce k získání super licence pro naši sérii,“ přeje si.

Spokojen je i s hospodářskými výsledky šampionátu elektrických formulí. „Vydělali jsme 150 milionů dolarů, do inzerce jsme investovali 41,3 milionu,“ řekl pro britský Autosport. „S takovým začátkem jsem velmi spokojen. Není to jen osobní pocit, ale výsledek analýzy dat, které získaly nezávislé společnosti.“

Ve startovní listině figurují i bývalí jezdci formule 1 Jean-Eric Vergne, Lucas di Grassi, Nelson Piquet Jr., Jérôme d´Ambrossio, Sébastien Buemi, Karun Čandhok, Bruno Senna, Jarno Trulli, Nick Heidfeld, Stéphane Sarrazin a Jaime Alguerssuari.

Diskuse k článku

Napsat komentář