Schumacherův konkurent Ilott o svých dojmech z premiéry ve formuli 1

Callum Ilott měl absolvovat svůj debut už během loňské GP Eifelu na německém Nürburgringu. Po půl roce se mladý Brit konečně dočkal a svezl se s vozem C-41 během prvního tréninku na Velkou cenu Portugalska.

Štítky: Alfa Romeo Callum Ilott Zveřejněno 30. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Junior Ferrari vloni skončil na celkovém druhém místě v šampionátu F2. I přesto se Ilottovi sedačku ve formuli 1 pro rok 2021 nepodařilo získat. Nicméně před víkendem v Portugalsku byl oficiálně potvrzen jako rezervní jezdec Alfy Romeo, se kterou také absolvoval první páteční trénink.

Ilottovi se relativně dařilo, skončil na sedmnáctém místě a během 60 volných minut neudělal žádnou výraznou chybu. Trať v Portugalsku přitom patří mezi ty nejvyzývavější.

„Byla to skvělá příležitost a naštěstí bylo počasí lepší, než jaké bylo naposledy v Nürburgringu, takže jsem mohl skutečně jezdit. Musím ale přiznat, že to nebylo jednoduché… podmínky i tak nebyly úplně skvělé, byl silný vítr. Byl jsem vhozen do velmi hluboké vody, ale jsem za to vděčný.

S průběhem tréninku jsem opravdu spokojen. Myslím, že s týmem jsme zvládli vše, co jsme chtěli a potřebovali udělat. Ani můj čas nebyl úplně špatný,“ okomentoval svůj debut Ilott.

22letý mladík na začátku roku testoval pro Ferrari a pro Alfu Romeo na konci sezony 2020 v Abu Dhabi. V pátečním tréninku zaostal pouze o čtyři desetiny za zkušenějším Räikkönenem. I proto je Ilott považován za jednoho z možných kandidátů na sedačku pro příští rok.

„Kimi je na svém vrcholu. Je velmi zkušený a trochu mi lichotí, že jsem vnímán jako jeho potenciální nástupce. V tuto chvíli se na to ale nesoustředím. Chci dělat tu nejlepší možnou práci a dostat ze sebe maximum.“

Callum Ilott byl v tréninku rychlejší než jeho bývalý rival z formule 2 Mick Schumacher. „Bylo zajímavé pozorovat Mickův progres, který za tak krátkou dobu udělal. Myslím si, že bude potřebovat ještě nějaký čas, aby ze sebe vydoloval maximum,“ zakončil Ilott.