Rozjedeme se, nebojte, uklidňuje McLaren

McLaren v Rakousku klesl na pomyslné dno. Ani jeden z jeho pilotů neviděl cíl. Vozy jsou nespolehlivé a nestačí ani po stránce absolutní rychlosti.

1 Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 21. 06 2015 — Michal Mikoláš

McLaren v Rakousku klesl na pomyslné dno. Ani jeden z jeho pilotů neviděl cíl. Vozy jsou nespolehlivé a nestačí ani po stránce absolutní rychlosti.

Začalo to penalizacemi, které piloty týmu z Wokingu odsunuly na samotný konec startovního roštu. V závodě to ale pro Jensona Buttona nebylo o nic příjemnější. Poměrně brzy odstoupil pro nespecifikované technické potíže.

„Vůz nebyl poškozený, ale nebyl v pořádku. Pokusili jsme se provést různé změny, ale nepomáhalo to. Rozhodli jsme se proto zajet do garáže – o tomto víkendu jsme nasadili zbrusu nový motor, a tak jsme nechtěli riskovat, že o něj hned přijdeme.

Silverstone by měl být dalším krokem kupředu. Snad se dokážeme zbavit našich potíží, abych si mohl závod před mými krajany užít. Poté je na řadě Maďarsko, které by nám mohlo sedět. V podobných časech musíme zůstat pozitivně naladění.

Všichni lidé pracující v továrně poslouchají, co s Fernandem v pozávodních interview říkáme. Chceme, aby zůstali motivovaní. Víme, že tahle kombinace toho může hodně dokázat. Doufejme tedy, že všichni zůstaneme silní,“ řekl Button poněkud bezradně.

Pro Fernanda Alonsa GP Rakouska skončila po několika zatáčkách kolizí s Räikkönenem. Také španělský závodník se vyjadřuje v tom smyslu, že tým nesmí přijít o svůj optimismus. Spojení McLarenu a Hondy dle něho brzy ponese ovoce.

Vrásky na čele se objevují i u jinak nezdolného optimisty Erica Boulliera. Ten přiznává, že situace začíná být opravdu vážná. Přesto fanoušky konejší: „Rozjedeme se, jen počkejte a uvidíte.“

Diskuse k článku

Napsat komentář