Räikkönen dostal smyk, říká Alonso. Fin neví, co jej způsobilo. Nikdo však potrestán nebyl

Alonso s Räikkönenem popsali, jak ze svého pohledu viděli nehodu ze samotného úvodu rakouské GP. Podle stewardů šlo o závodní incident.

Štítky: Fernando Alonso Ferrari Kimi Räikkönen McLaren Zveřejněno 21. 06 2015 — Jan Pastorek

Jezdci McLarenu a Ferrari popsali, jak ze svého pohledu viděli nehodu ze samotného úvodu rakouské GP. Podle stewardů šlo o závodní incident.

Alonso se do kontaktu s Räikkönenem dostal za druhou zatáčkou a byla z toho hrozivá nehoda, jeho mclaren skončil na ferrari a jen se štěstím Fin neutrpěl vážné poranění.

„Dnes jsem velmi dobře odstartoval,“ komentoval Alonso. „V první a druhé zatáčce jsem získal hodně míst, v tu chvíli jsem byl asi čtrnáctý. Kimi byl na tvrdších pneumatikách, z druhé zatáčky vyjel s velkým protočením kol, takže se jeho auto smýkalo.“

„A my jsme ho všichni předjížděli zprava a zleva. V jednu chvíli mu auto ujelo doleva. Já byl na levé straně, takže jsme oba narazili do zdi, a já měl štěstí, že jsem ho netrefil do hlavy, protože když jsem viděl záznam, samozřejmě jsem brzdil, ale kola jsem měl ve vzduchu. Takže to bylo těsné, ale naštěstí jsme oba v pořádku.“

„Bylo to zvláštní. Byl jsem na špatném místě. Byl to velmi zvláštní incident, protože ztratil kontrolu nad autem se zařazenou pětkou, nebo tak. Je to divné, velmi malá přilnavost,“ dodal Španěl.

Ovšem ani samotný Kimi Räikkönen si nebyl úplně jistý, co bylo původní příčinou nehody.

„Nevím, co se přesně před tou srážkou stalo, protočila se mi kola na neobvyklém místě,“ vysvětloval.

„Jel jsem celkem velkou rychlostí, najednou jsem jel doleva a tam jsem taky skončil. Neviděl jsem, že by se k něčemu schylovalo, vše se stalo velmi rychle. V tu dobu byl s mým závodem bohužel konec, byl to chabý víkend, teď musíme přemýšlet o tom dalším,“ dodal Iceman.

Sportovní komisaři vyčkali s vynesením rozsudku ohledně celé dramaticky vyhlížející nehody až na konec závodu a dospěli k názoru, že není třeba činit žádné další akce. Oba piloti tak vyvázli bez penalizací a incident byl označen jako závodní.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář