Hned čtyři jezdci středu pole dosáhli v Rakousku na body

Svá bodová konta na Red Bull Ringu rozšířili Hülkenberg, Maldonado, Verstappen a Pérez. Sauber jako jediný z týmů odjíždí s prázdnou.

Štítky: Carlos Sainz Felipe Nasr Force India Lotus Marcus Ericsson Max Verstappen Nico Hülkenberg Pastor Maldonado Romain Grosjean Sauber Sergio Pérez Toro Rosso Zveřejněno 21. 06 2015 — Tomáš Bohuslav

Svá bodová konta na Red Bull Ringu rozšířili Hülkenberg, Maldonado, Verstappen a Pérez. Sauber jako jediný z týmů odjíždí s prázdnou.

Force India

Nico Hülkenberg je po vítězství v Le Mans viditelně při chuti, což potvrdil i v Grand Prix Rakouska. Cesta za šestým místem však nebyla vůbec přímočará.

„Se šestým místem jsem opravdu spokojen. Už před závodem jsme věděli, že udržet za sebou Williams s Bottasem nebude snadné. Konečné šesté místo je proto asi maximem, jakého jsme mohli dosáhnout. Svedli jsme spolu několik pěkných soubojů kolo na kolo, ale bylo těžké rovnat se absolutní rychlosti Williamsu. Checo je taky na bodech, máme za sebou tedy velmi povedený víkend. Můžeme na sebe být hrdí. Před Silverstonem je to motivační injekce. Doufáme, že tam budeme ještě lepší,“ řekl Hülkenberg.

Ani mexický pilot Sergio Pérez se ve Spielbergu nenudil. Za svou bojovnost se odměnil bodovanou devátou pozicí.

„Je skvělé, že tým získal tolik bodů. Posunuli jsme se na pátou příčku v šampionátu. Velmi mi vyšel start i první kolo. Cílem bylo dostat se před Maldonada, který jel na tvrdší směsi. Podařilo se, v prvním stintu jsem byl pod tlakem obou lotusů, ale udrželi jsme se a závod pro nás vypadal velmi dobře. Bohužel jsme ztratili nějaký čas v boxech. Na trať jsem se vrátil za Ericssonem a Nasrem. Druhý stint nebyl nic snadného, musel jsem se potýkat se silnými vibracemi předních pneumatik. Když ale vezmeme v potaz, kde jsme startovali, je to pozitivní. Myslím, že kdyby vše proběhlo optimálně, mohli jsme být ještě výš, i tak je to ale fajn výsledek,“ pochvaloval si Pérez.

Lotus

Dalším jezdcem ze středu pole, který se v Rakousku vešel do první desítky, byl Pastor Maldonado z Lotusu. Ze Spielbergu si Venezuelan odváží celkem šest mistrovských bodů.

„Je skvělé získat další sedmou pozici a body, které s ní přicházejí. Boj s Maxem byl velkým momentem (závodu). Super měkké pneumatiky byly velmi horké, takže tím ztratíte hodně přilnavosti. A když jedete blízko za vozem před sebou, ztratíte také hodně přítlaku, ale všechno bylo pod kontrolou! Chtěl jsem tu pozici získat, a myslím si, že jsem si ji zasloužil. Vypadá to, že vstupujeme do pro nás dobré části sezony, takže všichni tvrdě pracujeme, abychom nadále sbírali body.“

Na druhé straně garáže už tak veselo nebylo. Také Romain Grosjean měl dnešní závod rozjetý celkem slibně, na rozdíl od svého týmového kolegy jej však nedokončil. Na vině byla technická porucha jeho převodovky.

„Odstoupit ze závodu je samozřejmě znepokojivé,“ posteskl si Francouz. „Po zastávce v boxech jsme měli dobrý potenciál a bylo dobré předjet několik vozů poté, co jsem s nimi svedl souboj kolo na kolo. Když jsme odstoupili, byli jsme osmí a vůz se choval dobře. Přišel jsem o převody, nemohli jsme s tím nic dělat, museli jsme odstoupit. Doufejme, že jsme si tu smůlu již vybrali, teď míříme sebevědomě do Silverstonu a chceme se tam opět předvést (v dobrém světle).“

Toro Rosso

Stáj z Faenzy má za sebou rozporuplný závod. Zatímco jeden z jejich jezdců dojel na bodech, druhý závod nedokončil. Tím úspěšnějším byl v neděli odpoledne na Red Bull Ringu náctiletý Max Verstappen.

„S dnešním závodem jsem spokojen, myslím si, že jsme udělali vše, co jsme mohli, a svedli jsme několik dobrých soubojů. Abych byl upřímný, užil jsem si každé kolo! Vůz fungoval opravdu skvěle, a zejména několik posledních kol bylo celkem vzrušujících. Byli jsme velmi blízko tomu, abychom skončili sedmí, ale s osmým místem jsem velmi spokojen, je to skvělý výsledek pro celý tým. Naučili jsme se něco víc o pneumatikách a myslím si, že úpravy, které jsme přivezli, jsou pozitivní, takže celkově vzato šlo v dnešním závodě vše opravdu dobře,“ liboval si mladý Nizozemec.

Druhého jezdce Toro Rosso ze závodu vyřadily technické problémy. „Vážně jsem si to tam dnes užíval, hodně jsem se bavil, zejména po několika prvních kolech, kdy všechno šlo perfektně. Soustředil jsem se jen na to, abych se posunul vpřed, měl jsem v hledáčku soupeře před sebou. Jeli jsme velmi dobrý závod, ale bohužel mi po zastávce v boxech z ničeho nic došel výkon a můj závod skončil. Je to velmi znepokojivé, zejména kvůli tomu, že se nám už po pár kolech podařilo se dostat do nejlepší desítky a já se cítil velmi motivovaný,“ nechal se slyšet Španěl.

Sauber

Stáj z Hinwilu jako jediná ze středu pole opouští zemi našich jižních sousedů s prázdnou. Oba její piloti trpěli během závodu technickými problémy, které vyústily v konečné jedenácté, respektive třinácté místo.

„Výsledkem jsem zklamaný,“ nechal se slyšet Felipe Nasr. „Měl jsem hodně problémů s přehřívajícími se brzdami. Nebyl jsem schopen brzdit pořádně, proto bylo obtížné bránit svoji pozici. Když se ohlédnu zpět, tak musím říct, že z pozice, z níž jsme startovali, jsme očekávali, že dnes budeme na bodech. A já udělal vše proto, aby se tak stalo. Musíme najít řešení, jelikož nemůžeme ztrácet takovéto příležitosti.“

Marcus Ericsson se rakouským kláním doslova protrápil, a to od začátku až do konce: „Začalo to tím, že jsem byl až moc dychtivý a ulil jsem start. V kole jedna jsem přejel přes úlomky, což zničilo jak moje přední, tak i zadní křídlo. Kvůli novému přednímu křídlu jsem musel brzy zajet do boxů, ale na datech jsme viděli, že moje rychlost tím byla ovlivněna. Navíc jsme měli problémy s elektronikou, takže se vůz dvakrát vypnul, což mě donutilo jej restartovat.“

 

Diskuse k článku

Napsat komentář