Ross Brawn prozradil skutečné důvody svého konce ve formuli 1. Na vině jsou členové Mercedesu

Ross Brawn prodal svůj tým po zisku titulu v roce 2009 Mercedesu, kde pokračoval až do sezony 2013. Pak se však – trochu nečekaně – z formule 1 stáhl. Jak vysvětluje ve své nové knize, důvod, který ho k tomuto kroku vedl, byl jasný.

2 Štítky: Mercedes Niki Lauda Ross Brawn Toto Wolff Zveřejněno 19. 10 2016 — Lukáš Štěrovský

„Lidem, s nimiž jsem měl pracovat, jsem nemohl věřit. Nikdy jsem pořádně nepochopil, o co se snaží. Myslím to tak, že například Niki (Lauda, pozn. red.) mi řekl jednu věc, abych se v zápětí doslechl, že prohlásil něco úplně jiného,“ popisuje Brawn.

„Musel jsem tak jednat s lidmi, u kterých jsem cítil, že jim nelze plně důvěřovat. Byli to lidé uvnitř týmu, jež mě svým přístupem několikrát nechali na holičkách. Brzy po začátku roku 2013 jsem zjistil, že Paddy Lowe byl osloven, aby se přidal k týmu, a smlouva s ním byla posléze podepsána.

Když jsem se na to ptal Toto Wolffa a Nikiho Laudy, navzájem se obviňovali o tom, kdo Paddyho chtěl angažovat. Setkal jsem se s nimi, abych v tom měl jasno, a oni na sebe navzájem ukazovali prstem… Takovým lidem jsem nemohl věřit. Neviděl jsem v tom žádnou budoucnost. Nikdy předtím jsem něčemu takovému nemusel čelit. Možná jsem jen neměl takové nadšení pro celý projekt, abych byl ochoten si kvůli němu něčím takovým projít.“

Brawn podle svých slov rovněž nerozuměl některým dalším krokům Mercedesu. Například tomu, proč Wolff a Lauda dostaly manažerské role a rovněž se stali držiteli akcií stáje. „To byla podle mého jedna z největších komplikací. Pohled Wolffa a Laudy byl takový, že chtěli vedení, které by bylo absolutně oddané. Asi si mysleli, že když budou mít podíl v týmu, získají tím větší respekt,“ dodává bývalý uznávaný stratég.

Čtěte dále: Technický mág Brawn o návratu: Nikdy neříkej nikdy, ale o plný úvazek už asi nestojím

Toto Wolff a Niki Lauda – podle Rosse Brawna dva skutečné důvody jeho konce v F1

Toto Wolff a Niki Lauda – podle Rosse Brawna dva skutečné důvody jeho konce v F1

Diskuse k článku

Napsat komentář