Rosberga zpomalil tlak. Ustál ho, protože začal lépe myslet

Novopečený mistr světa formule 1 Nico Rosberg z posledních pěti závodů vyhrál jen jeden. Zpomalil jej podle vlastních slov tlak, který na něho byl vyvíjen v souboji o titul. Oproti tomu výkony Lewise Hamilton prý vynikly zejména díky faktu, že neměl co ztratit. K titulu Němci ovšem pomohla i práce s vlastními myšlenkami. Poslední Rosbergovo vítězství přišlo ve…

Štítky: Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 29. 11 2016 — Josef Nekvinda

Novopečený mistr světa formule 1 Nico Rosberg z posledních pěti závodů vyhrál jen jeden. Zpomalil jej podle vlastních slov tlak, který na něho byl vyvíjen v souboji o titul. Oproti tomu výkony Lewise Hamilton prý vynikly zejména díky faktu, že neměl co ztratit. K titulu Němci ovšem pomohla i práce s vlastními myšlenkami.

Poslední Rosbergovo vítězství přišlo ve Velké ceně Japonska, kde si na Hamiltona vybudoval náskok 33 bodů. Ten už se ale do konce sezony pouze ztenčoval. Tempu, které jeho stájový kolega nasadil, vesměs nestíhal. Brit vyhrál všechny zbývající závody a jeho účet za letošní sezonu se tak zastavil na počtu deseti vítězství. To je o jeden primát více, než dokázal získat Rosberg.

banner_vstupenky

„Byla to rozhodně má nejlepší sezona a určitě moje nejlépe zajeté závody,“ začal Rosberg, který letos jen pětkrát nestál na stupních vítězů. „Posledních pár závodů, a obzvláště ten poslední, to nebyl pravý Nico. Tlak vás zpomalí. Je to složité, takže jsem rád za způsob, jakým jsem touto cestou prošel. Lewis na druhé straně neměl co ztratit.

Poslední Lewisovy závody byly těmi nejlepšími, jaké jsme kdy u něho mohli vidět. Právě proto, že na něho nebyl vyvíjen tlak. Byl mimořádně motivovaný, super koncentrovaný a s vědomím žádné další ztráty pracoval jako nikdy předtím. Já cítil tlak, musel jsem být vpředu, a aby to bylo ještě obtížnější, bojovat proti Lewisovi,“ přibližuje dále Rosberg.

S tím, jak letos mechanické poruchy sužovaly více Hamiltona, rostly i šance na zisk titulu. Těchto myšlenek se ale Rosberg po celou sezonu vzdával. Namísto toho se snažil soustředit na každý jeden závod. Změna nastala po loňském zklamání, kdy přiznal, že se začal daleko více pracovat se svou hlavou a svými myšlenkami.

„Hlava je důležitou součástí tohoto sportu, a tak jsem se na to podíval. Zdálo se, že to bude nejlepší způsob. Pokud totiž v hlavě máte velké představy, budete jen nervózní. Je toho v sázce spousta a touha být mistrem světa může být na bedrech přítěží. U mě to zafungovalo perfektně. Věci byly jednodušší, zůstával jsem v přítomnosti a nenořil jsem se do tužeb stát se mistrem světa. Je zkrátka lepší nechat si odstup a prostě být v daném okamžiku.

Začal jsem s tím na začátku sezony. Poté, co jsem vyhrál všechny ty závody, mi bylo jasné, že je absolutní nesmysl začít přemýšlet o titulu, protože je to Lewis Hamilton, kdo je mým týmovým kolegou. Vždy se bude bránit. Pokaždé bude velmi houževnatý,“ doplnil současný mistr světa.

Čtěte dále: Anketa: Jak hodnotíte počínání Lewise Hamiltona v Abú Dhabi?

Diskuse k článku

Napsat komentář