Oficiálně: Formule 1 zůstává na Monze!

Bernie Ecclestne a šéfové italské Grand Prix na slavném okruhu Monza konečně podepsali dohodu zajišťující pořádání závodu tamnímu okruhu po dobu tří let. Komerční šéf formule 1 Bernie Ecclestone se sešel s prezidentem italského automobilového klubu Sticchim Damianim v pondělí, aby konečně uzavřeli kauzu táhnoucí se od léta. V září šéfové okruhu oznámili novou tříletou smlouvu, jenže ta…

3 Štítky: Bernie Ecclestone Imola Monza Zveřejněno 29. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Bernie Ecclestne a šéfové italské Grand Prix na slavném okruhu Monza konečně podepsali dohodu zajišťující pořádání závodu tamnímu okruhu po dobu tří let.

Komerční šéf formule 1 Bernie Ecclestone se sešel s prezidentem italského automobilového klubu Sticchim Damianim v pondělí, aby konečně uzavřeli kauzu táhnoucí se od léta. V září šéfové okruhu oznámili novou tříletou smlouvu, jenže ta oficiálně podepsána nebyla – až do teď.

Pavel Turek OMV

Vyšlo totiž najevo, že Imola podnikla právní kroky, protože jí nepřipadalo legitimní, že italský autoklub s pomocí vlády podporoval jen Monzu, a nikoliv Imolu v možnosti pořádání Grand Prix. Soudní slyšení bylo stanoveno na 26. října, nakonec ale bylo zrušeno, jelikož Imola stáhla žalobu.

To umožnilo Ecclestonovi a šéfům Monzy dokončit smlouvu, která byla podepsána včas, aby mohla být prezentována na středečním zasedání Světové rady motoristického sportu, kde má dojít k potvrzení kalendáře 2017. Jen připomínáme, že Monza pořádá závody F1 pravidelně od roku 1950 (s výjimkou v podobě sezony 1980, kde za ni zaskočila právě Imola).

Čtěte dále: Co stojí za rozhodnutím Malajsie a Singapuru stáhnout se z kalendáře F1?

F1 se na Imolu zřejmě jen tak nevrátí

F1 se na Imolu zřejmě jen tak nevrátí

Diskuse k článku

3 komentáře: “Oficiálně: Formule 1 zůstává na Monze!”

 1. INF_11 napsal:

  villonso Monza = legenda + tradice  (+ Ferrari).

  + jedna z mála posledních zbylých oldschool tratí (byť upravená).

 2. jedionemanarmy napsal:

  villonso monza jepekna trat,tychla a da se tu predjizdet snad vsude.navic je to klasika.proto (imola neni pekna)

 3. villonso napsal:

  Omlouvám se, dotkne-li se to vás, ale proč si nedokážete představit GP Itálie jinde, než na Monze? Mně osobně je to jedno, kde se tato GP pojede, ba dokonce bych uvítal, kdyby se místo konání měnilo (skvělá je Imola či Mugello), abychom trochu vypadli ze stereotypu.

Napsat komentář