Renault přiznává, že letos očekával lepší formu

Renault naznačuje, že všechny žetony použije na jedno velké vylepšení během října.

Štítky: Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 2. 09 2015 — Marie Tomšíková

Renault vstoupil do letošní sezóny s 12 vývojovými žetony, ale zatím nepoužil ani jeden. Mercedes je na tom podobně, také zatím žádné nepoužil. Naopak Ferrari a Honda aktivně vylepšují své motory ve snaze dohnat soupeře. 

„Na začátku tohoto roku jsme přemýšleli, zda máme zvolit několik malých aktualizací, nebo jednu velkou. Došli jsme k závěru, že volba několika vylepšení je příliš nákladná, a proto jsme zvolili jedno velké. Věřím, že jsme se rozhodli správně, protože tento výběr nám poskytl více času soustředit se na opravdu vyšší výkon. Musíme přinést takové vylepšení, které bude mít bezprostřední dopad na časy, které zajíždíme v každém kole,“ řekl provozní šéf Renaultu Remi Taffin.

Po obtížném roce 2014, který přinesl tři vítězství, Renault požadoval urychlení vývoje v tomto roce, ale vysoké ambice byly sestřeleny problémy se spolehlivostí. Hlavně Red Bull nešetřil kritikou.

„Mezi koncem roku 2014 a počátkem roku 2015 naše pohonná jednotka získala půl vteřiny na kolo. Takže při vstupu do nové sezóny jsme měli hodně ambiciózní plány. Abych byl upřímný, nečekali jsme, že narazíme na tolik problémů v prvním závodě. Ve snaze ušetřit čas na přezkoumání vadných dílů jsme se rozhodli vrátit ke starší specifikaci pro Barcelonu. Hledání příčin těchto selhání mělo nepochybně dopad na opožděný vývojový program.“

Diskuse k článku

Napsat komentář