Wolff: O náskok můžeme velice snadno přijít

Toto Wolff varuje před samolibostí.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 3. 09 2015 — Marie Tomšíková

Šéf Mercedesu Toto Wolff trvá na tom, že letošní boj o mistrovský titul ještě není u konce, a to bez ohledu na to, že obhájce titulu přijíždí do Itálie se značným vedením v průběžném pořadí.

I když se v Maďarsku ani jeden mercedes nedokázal dostat na stupně vítězů, po letní přestávce tým nezaváhal a dojel si pro první a druhé místo. V Poháru konstruktérů vypadá situace celkem jednoznačně. Ferrari ztrácí 184 bodů, aby se dostalo na první místo, potřebovalo by v polovině ze zbývajících závodů získat maximální počet bodů, a to s předpokladem, že by Mercedes vůbec nebodoval. Sice to není nemožné, ale současné rozložení sil mluví jasně. V Poháru jezdců situace není tak jednoznačná, ale Hamilton má solidní náskok 28 bodů na druhého Rosberga.

Wolff je samozřejmě spokojený s výkonem svého týmu, ale varuje před samolibostí.

„GP Belgie byla pro nás velmi pozitivní a naše bodové konto významně posílilo, ale musíme si připomínat, že Ferrari mělo smůlu. Stále si uvědomujeme potenciál našich soupeřů a minulý závod ukázal, že nic nemůžeme považovat za samozřejmost. Můžeme být hrdí na to, co jsme dokázali, ale v tomto sportu můžete přijít o náskok velice snadno.“

 

Diskuse k článku

Napsat komentář