McLaren dává přednost zkušeným pilotům

Eric Boullier řekl, že možnost vytvoření "B týmu" s motory od Hondy nezamítá, ale nesměl by ohrozit hlavní tým.

Štítky: Eric Boullier Kevin Magnussen Stoffel Vandoorne Zveřejněno 2. 09 2015 — Marie Tomšíková

Spekulace se objevily poté, co Honda uvedla, že chce zdvojnásobit svoji přítomnost na trati. Důvodem má být urychlení vývoje japonské firmy. Mohl by tak vzniknout prostor pro mladé piloty Magnussena a Vandoorena.

Pravidla formule 1 umožňují partnerství mezi týmy jako například to mezi nováčkem roku 2016 týmem Haas a Ferrari. Boullier nevyloučil možnost partnerství McLarenu nebo Hondy s jiným týmem, ale naznačil, že je to málo pravděpodobné.

„Nejsem si jistý, jestli bychom byli ochotni akceptovat dopady, které by vznikly rozšířením motorů Honda. Aktuálně toto téma nepřitahuje naši pozornost. V první řadě musíme posoudit všechna pro a proti a teprve pak můžeme začít uvažovat,“ řekl Boullier pro Motorsport.

Boullier také zdůraznil, že McLaren udělá vše pro to, aby pomohl mladým pilotům. Jedná se o Magnussena, který závodil pro tým v loňském roce, a Vadoornena, který míří za titulem v GP2. Zároveň ale zdůraznil, že vzhledem k současné situaci jsou nejlepší volbou zkušení piloti.

„Je to celkem pěkný problém mít přebytek pilotů. Pro mladé talenty uděláme to nejlepší, ale teď jsou pro nás důležité zkušenosti. Jsme v situaci, kdy potřebujeme rady od jezdců. Nemohu to ale více komentovat. Nechci šířit nepravdivé spekulace, ale jsme spokojeni se současnou situací.“

Diskuse k článku

Napsat komentář