Red Bull: Z pátečních tréninků nevíme vůbec nic

Vítěz druhého tréninku na GP Japonska Daniil Kvjat z Red Bullu přiznal, že z pátečních jízd tým nevyčetl vůbec nic, a tudíž je jeho vítězství vlastně bezcenné. Deštivé počasí během pátečních tréninků na Suzuce znemožnilo jezdcům zajíždět rychlá kola. V tom prvním byl nejrychlejší Carlos Sainz na Toro Rosso, druhý vyhrál Daniil Kvjat na Red Bullu. Podle předpovědi počasí…

Štítky: Daniel Ricciardo Daniil Kvjat Red Bull Zveřejněno 25. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Vítěz druhého tréninku na GP Japonska Daniil Kvjat z Red Bullu přiznal, že z pátečních jízd tým nevyčetl vůbec nic, a tudíž je jeho vítězství vlastně bezcenné.

Deštivé počasí během pátečních tréninků na Suzuce znemožnilo jezdcům zajíždět rychlá kola. V tom prvním byl nejrychlejší Carlos Sainz na Toro Rosso, druhý vyhrál Daniil Kvjat na Red Bullu. Podle předpovědi počasí by se zbytek závodního víkendu měl už odjet na suché trati. Kvjat tedy páteční výsledky Red Bullu nijak nepřeceňuje.

„Dnešní výkony nic neznamenají. Nebylo by špatné, kdyby zítra také pršelo. Ale nevypadá to tak. Dnes to hodně klouzalo, hrozil aquaplaning. Udržet auto na trati bylo obtížné. V Suzuce je na trati pár míst, kde můžete udělat nějakou chybu a poškodit vůz,“ dodal Kvjat.

Daniel Ricciardo v pátečním druhém tréninku zajel čtvrtý nejlepší čas a za Kvjatem zaostal o osm desetin sekundy. Ani on si nemyslí, že by páteční výsledky Red Bullu měly mít nějakou vypovídací hodnotu.

„Dnes se nic moc nedělo, nemáme tu tolik sad pneumatik do mokra, šetřili jsme je. Kdyby pršelo i zítra, mohli bychom je ještě potřebovat. Odjeli jsme dnes jen pár testovacích kol a vůz připravujeme na jiné podmínky. Během kvalifikace i závodu by měla být trať již suchá. Auto musí být připravené již na třetí trénink. Nemáme na to moc času,“ řekl Ricciardo.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Japan

Diskuse k článku

Napsat komentář