Red Bull: Verstappen nemá za úkol ulehčovat situaci mercedesům

Kritika, jež se znovu sesypala na Maxe Verstappena, je prý podle Red Bullu neoprávněná. „Max nenese zodpovědnost za Nikův šampionát,“ nechal se slyšet jeho šéf. Nelíbí se mu ani nesprávně posouzený incident ze závěru závodu, za nějž byl Verstappen penalizován. „Niko byl jasně vpředu a Verstappen jej vyvezl mimo trať. To Nika mohlo stát klidně…

3 Štítky: Christian Horner Max Verstappen Mercedes Red Bull Zveřejněno 2. 11 2016 — Josef Nekvinda

Kritika, jež se znovu sesypala na Maxe Verstappena, je prý podle Red Bullu neoprávněná. „Max nenese zodpovědnost za Nikův šampionát,“ nechal se slyšet jeho šéf. Nelíbí se mu ani nesprávně posouzený incident ze závěru závodu, za nějž byl Verstappen penalizován.

„Niko byl jasně vpředu a Verstappen jej vyvezl mimo trať. To Nika mohlo stát klidně celý šampionát. S ohledem právě na světový titul je to nepřijatelné. Je to Verstappenova chyba. Jezdí příliš agresivně. V některých chvílích by si to měl uvědomit,“ reagoval Niki Lauda na konfronaci Rosberga s Verstappenem v první zatáčce.

Poradce Mercedesu ale není sám, kdo mladého Nizozemce pranýřuje. Jenže prý neprávem. Podle šéfa Red Bullu Christiana Hornera je tato kritika neoprávněná. Verstappenova úloha prý není závodit tak, aby se jezdci Mercedesu na trati cítili komfortně a měli tak usnadněnou práci.

„Já si nemyslím, že Nikův šampionát je Maxova zodpovědnost. Vidí mezeru a jde po ní. To je to, co z něho činí excelentního závodníka. Prostě ji tam viděl a šel si za ní, jenže se mu nepovedlo zabrzdit v nájezdu do zatáčky čtyři,“ myslí si Horner.

Ani posouzení situace ze závěru závodu, kdy si Verstappen v boji s Vettelem zkrátil trať, se prý sportovním komisařům příliš nepovedlo. „Neměli jsme pocit, že Max získal nějakou výhodu při brzdění do první zatáčky. Měl zablokovaná kola, následně to vzal rovně po trávě a vyjel zase před Vettelem.

Kdyby byl Sebastian vedle něj, pak bychom tento trest pochopili. Nijak se to neliší od situace v úvodu závodu, kdy Lewis vyjel mimo trať. Proto jsme se snažili dostat vysvětlení od vedení závodu a oni řekli, že potřebují více času na to, aby prozkoumali, kdo byl vpředu. Nechali jsme proto Verstappena na jeho pozici, aniž by před sebe pustil Vettela,“ vysvětlil šéf Red Bullu.

Čtěte dále: Toto Wolff je dalším kritikem Maxe Verstappena, nelíbí se mu jeho agresivita

Diskuse k článku

Napsat komentář