Brawn by neměl přijímat nabídku od Liberty, ale od FIA, tvrdí Ecclestone

Obchodní šéf formule 1 Bernie Ecclestone je toho názoru, že bývalý velmi úspěšný funkcionář týmů Ferrari a Mercedes, Ross Brawn, by měl hledat vysoké místo v mezinárodní automobilové federaci, a ne ve firmě Liberty Media. Americká firma, která nyní dotahuje několikamiliardový nákup obchodních práv formule 1, se poohlíží po zkušených osobách z prostředí F1, které by mohly…

Štítky: Bernie Ecclestone Ross Brawn Zveřejněno 3. 11 2016 — Šimon Trantina

Obchodní šéf formule 1 Bernie Ecclestone je toho názoru, že bývalý velmi úspěšný funkcionář týmů Ferrari a Mercedes, Ross Brawn, by měl hledat vysoké místo v mezinárodní automobilové federaci, a ne ve firmě Liberty Media.

Americká firma, která nyní dotahuje několikamiliardový nákup obchodních práv formule 1, se poohlíží po zkušených osobách z prostředí F1, které by mohly pomoci s vysokým byznysem královny motorsportu. Právě v této souvislosti se v poslední době hodně hovořilo o tom, že by Brawn mohl vykonávat funkci technického, závodního a sportovního výkonného šéfa, ten však tyto spekulace vyvrátil.

„Byl bych rád, kdyby se přidal k FIA, protože tam by byl opravdu třída. Dlouho jsem s ním ale nemluvil, netuším, jaké jsou jeho zájmy pro budoucnost,“ prozradil Bernie Ecclestone. „Po marketingové stránce ho však nepotřebujeme, ani nikoho jiného s jeho kvalifikací. To, že by mě měl nahradit jako výkonného šéfa, je pořádná kravina.

Liberty Media jsou spoluvlastníci, mají jen deset procent. Chase Carey nahradil Petera Brabecka, nemá plnou kontrolu. Tu mít bude, jestli Liberty plně odkoupí formuli 1, jako každý ředitel firmy. Teď ale Liberty nic nevlastní, takže tu moc nemá, nikdo mě nenahrazuje v mé roli,“ říká čerstvě šestaosmdesátiletý britský funkcionář.

Ecclestone se také vyjadřuje v tom smyslu, že pokud by někdo měl být dosazen do role o úrovni té jeho, věděl by o tom a sám by tento krok instruoval. Chase Carey je prý bezproblémový člověk a i on by o potenciální změně ve vedení věděl a měl na ni spolu s Berniem Ecclestonem vliv.

Čtěte dále: Brawn nenahradí Ecclestona v čele F1

Ross Brawn již ve formuli 1 zažil mnohé, administrativní roli však ještě ne

Ross Brawn již ve formuli 1 zažil mnohé, administrativní roli však ještě ne

Diskuse k článku

Napsat komentář