Red Bull by od Renaultu rád dostal další vylepšení. Chce se pokusit dohnat Mercedes

Podle Red Bullu motor Renault ztrácí na Mercedes 35 kilowattů (cca 47 koňských sil), ale šéf rakouské stáje věří, že výkonnostní mezera bude brzo minulostí. Renault zapracoval na své pohonné jednotce a umožnil tak Red Bullu bojovat s Ferrari o druhé místo v Poháru konstruktérů. Na druhou stranu Red Bull si uvědomuje, že pokud chce…

Štítky: Red Bull Renault Zveřejněno 26. 07 2016 — Marie Tomšíková

Podle Red Bullu motor Renault ztrácí na Mercedes 35 kilowattů (cca 47 koňských sil), ale šéf rakouské stáje věří, že výkonnostní mezera bude brzo minulostí.

Renault zapracoval na své pohonné jednotce a umožnil tak Red Bullu bojovat s Ferrari o druhé místo v Poháru konstruktérů. Na druhou stranu Red Bull si uvědomuje, že pokud chce ohrozit Mercedes ještě v letošní sezoně, musí udělat o něco víc.

„Myslím, že to je o harmonii. U Mercedesu mají motor a šasi, a to pracuje opravdu harmonicky. Myslím, že Renault udělal velké pokroky a určitě ještě s něčím přijde. Opět platí, že to musí fungovat v harmonii se šasi. Víme, že jsme o 35 kilowattů pozadu. To nám řekli kluci od Renaultu a my víme, že už mají plán na to, jak dohnat tuto ztrátu,” komentoval šéf Red Bullu Christian Horner.

Během Velké ceny Maďarska se Renault nechal slyšet, že už neplánuje další vylepšení v této sezoně. Chce se zaměřit na rok 2017. Navzdory tomuto prohlášení Horner věří, že nějaké vylepšení ještě přijde.

„Můžeme pracovat s palivem, vyladit jízdní vlastnosti, takže určitě existuje šance, že přijde nějaké vylepšení. Věříme, že uděláme další kroky vpřed,” dodal Horner.

Aktuálně Red Bull v Poháru konstruktérů ztrácí jeden bod na Ferrari a 155 bodů na Mercedes.

Diskuse k článku

Napsat komentář