Tým Haas prošetří maďarský incident mezi Gutiérrezem a Hamiltonem

V základně amerického týmu se nyní bude polemizovat o tom, zda si pilot téhož týmu Esteban Gutiérrez zasloužil být penalizován za ignorování mávání modrými vlajkami během uplynulé Velké ceny Maďarska. Mexičan dostal za tento incident penalizaci pěti sekund, protože v závěru maďarského závodu si dával příliš na čas s uvolňováním závodní stopy pro lídra Lewise Hamiltona, což znamenalo…

5 Štítky: Günther Steiner Lewis Hamilton Zveřejněno 26. 07 2016 — Šimon Trantina

V základně amerického týmu se nyní bude polemizovat o tom, zda si pilot téhož týmu Esteban Gutiérrez zasloužil být penalizován za ignorování mávání modrými vlajkami během uplynulé Velké ceny Maďarska.

Mexičan dostal za tento incident penalizaci pěti sekund, protože v závěru maďarského závodu si dával příliš na čas s uvolňováním závodní stopy pro lídra Lewise Hamiltona, což znamenalo patrné zdržení pro nového vedoucího jezdce šampionátu. Brit byl tímto skutkem ze strany Gutiérreze tak frustrován, že mu při předjíždění ukázal prostředníček. Šéf Haasu Günther Steiner si myslí, že toto Hamiltonovo gesto ovlivnilo posudek ředitelství závodu.

„Nevím proč se tak zachoval, Esteban ho nezdržel moc dlouho. Náš jezdec byl penalizován pěti sekundami. Myslím, že kvůli tomu, co Hamilton udělal, ne kvůli zdržování, musíme se ještě podívat na různá data,“ komentuje situaci Steiner.

Je to již poněkolikáté, co mají piloti Haasu problémy s uvolňováním stopy pro piloty o kolo napřed, zbytečná agresivita z jejich strany je nejen při této činnosti vcelku častá. Může tak znít trochu absurdně, že se proti penalizacím za tento prohřešek tým ohrazuje a hledá jiné důvody k udělení trestu.

„Musíme prostudovat různá data, prozkoumat, jak ostatní piloti reagovali na modré vlajky a z toho vyvodit závěr. Pro komisaře je to těžké, to bezpochyby. Podíváme se na nějaká čísla, a jak dlouho zdržovali ostatní. Pokud někdo zdržoval déle, existuje dobrý důvod k tomu, aby také nedostal 5 sekund?“ táže se dále Günther Steiner.

Čtěte dále: Spikl se Hamilton v Maďarsku proti Rosbergovi? Mercedes konspirace popírá

I přes kontroverzi s Gutiérrezem se Hamilton v Maďarsku radoval z triumfu. Co když ale příště agresivní pomalé auto ovlivní vývoj na čele závodu?

I přes kontroverzi s Gutiérrezem se Hamilton v Maďarsku radoval z triumfu. Co když ale příště agresivní pomalé auto ovlivní vývoj na čele závodu?

Diskuse k článku

Napsat komentář