Räikkönen: Na vině je spojka

Sám pilot je přesvědčen, že během startu udělal vše dobře.

2 Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 7. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Za špatný start do závodu v Monze Kimi Räikkönen viní špatnou funkci spojky. Ferrari si stále není jisté, co přesně zavinilo tak špatný start.

Räikkönen stál na startu v první řadě poprvé od GP Číny v roce 2013. Ale velmi špatně odstartoval. Propadl se v pořadí dolů a na konci prvního kola byl klasifikován jako čtrnáctý. Pak ovšem předvedl skvělou stíhací jízdu a obsadil v Monze páté místo.

Ačkoli šéf Ferrari Maurizio Arrivabene po závodě řekl, že Kimi si „asi popletl prsty“, sám Fin má trochu jiné vysvětlení:

„Když jsem povolil první spojku, systém bránící zhasnutí motoru zasáhl a zařadil neutrál. Myslím, že jsem udělal při startu vše dobře, ale vypadá to, že druhá spojka nebyla ve správné pozici. Nevím to jistě, ale něco podobného se mi ještě nestalo. Ať byl důvod tohoto selhání jakýkoliv, musíme znát příčinu. Podobná situace se nesmí opakovat. Pochopitelně jsem zklamaný. Závod jsem startoval z druhé pozice a na konci prvního kola jsem byl poslední. To opravdu není ideální úvod. Ale s průběhem a výsledkem závodu jsem spokojen. Páté místo nakonec není špatné.“

Ferrari do závodu v Monze startovalo po povedené kvalifikaci z druhé a třetí pozice. V cíli závodu pak na stupních vítězů obsadilo pouze jedno místo.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Räikkönen: Na vině je spojka”

  1. Tomáš Richtr napsal:

    KulatyCtverecek, moc díky za upozornění na boží nesmysl :mrgreen:

    Opraveno. Jinak na konci prvního kola byl 14.

  2. KulatyCtverecek napsal:

    „Propadl se na 20. místo a na konci prvního kola byl dokonce poslední.“
    Tohle je nádherná věta 🙂 Kolikátý byl na konci prvního kola, když byl dokonce poslední? Já myslím že pořád dvacátý 🙂

Napsat komentář