Rosbergův motor bouchl po nastavení na vyšší výkon

Za selhání motoru může také vysoký počet najetých kilometrů.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 7. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Mercedes potvrdil, že Rosbergův motor začal hořet v době, kdy byl zvýšen jeho výkon s cílem zaútočit na Sebastiana Vettela. Nico Rosberg závod nedokončil a skončil v Monze bez bodů. To velmi snížilo jeho šance na získání titulu.

Velká cena se ale pro Rosberga nevyvíjela dobře už od začátku. V kvalifikaci zajel Rosberg až čtvrtý nejlepší čas. Před ním stály na startu i oba vozy Ferrari. Paradoxně špatný start Kimiho Räikkönena pomohl Rosbergově propadu až na šesté místo, protože se mu musel vyhýbat.

Během závodu se Rosberg propracoval dopředu a přibližoval se k Vetellovi, který jezdil na místě druhém. V předposledním kole se však z motoru Mercedes vyvalil dým a Rosberg musel ze závodu odstoupit. Šéf týmu Mercedes po závodě potvrdil, že Rosberg dostal povolení zvýšit výkon motoru, aby měl ještě šanci Vetella do konce závodu předjet. Rosberg ale ve svém voze použil starou pohonnou jednotku, která musela nahradit motor nové specifikace. S tou byly problémy už v posledním tréninku.

„Motor v Nikově vozu už měl za sebou pět závodů, tedy najel mnoho kilometrů. Žádná varování, která by ukazovala na případné selhání, jsme ale neměli,“ řekl Toto Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář