Rosberg se bojí penalizace

Čeká na verdikt ohledně motoru z Monzy.

1 Štítky: Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 8. 09 2015 — Marie Tomšíková

Nico Rosberg se nejspíše nevyhne penalizaci za nasazení pátého motoru v sezoně. Pilot Mercedesu musel odstoupit z GP Itálie v předposledním kole, protože mu selhal motor. Do závodu Rosberg nenastoupil s vylepšenou pohonnou jednotkou, protože ta způsobovala problémy už během volných tréninků.

Tým se rozhodl použít všechny vývojové žetony pro novou specifikaci pohonné jednotky na Monze, protože se začíná postupně soustředit na vývoj auta pro rok 2016. Mercedes ještě neví, zda tento motor odešel úplně, nebo ještě něco vydrží.

Toto Wolff řekl, že motor se bude muset podrobit podrobnějším testům, aby se ověřilo, zda je ještě použitelný. Pokud bude odepsán, tak Rosberg bude muset nasadit čtvrtý motor. Existuje tedy možnost, že německého pilota postihne ke konci sezóny penalizace.

„Ještě nevíme, zda motor nepůjde opravit. Nebyla to specifická porucha, problém způsobil chladící systém. Bylo to trochu riskantní, uznávám. Na druhou stranu věřím, že nám to pomůže ve vývoji pro rok 2016. Se spolehlivostí nemáme problémy, ale víme, že to, co se stalo, způsobila chyba na straně motoru. Nico ztratil hodně bodů, a to nás samozřejmě mrzí, ale pořád má šanci,“ řek Wolff.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Rosberg se bojí penalizace”

  1. Martin_F1 napsal:

    Nadpis článku neodpovídá obsahu, ani skutečnosti. Trochu zbytečná snaha o „senzační nadpis“

Napsat komentář