Merhi Marussii vyjel nejlepší výsledek sezony

Španělský pilot se vyhnul potížím a chybám a i díky vyšší úmrtnosti vozů se může radovat ze čtrnáctého místa v cíli. Will Stevens nedojel.

Štítky: Marussia Roberto Merhi Will Stevens Zveřejněno 21. 06 2015 — Michal Mikoláš

Španělský pilot se vyhnul potížím a chybám a i díky vyšší úmrtnosti vozů se může radovat ze čtrnáctého místa v cíli. Will Stevens nedojel.

Na Nica Rosberga sice ztratil tři kola a byl tak beznadějně poslední, i tak se ale jednalo o nejlepší výsledek Roberta Merhiho v dosavadní kariéře. Španěl doufá, že se mu bude stejně dařit i v Británii.

„Ze čtrnáctého místa mám radost, pro mě i pro tým je to letos nejlepší výsledek. Celkově to byl povedený víkend, bylo hezké pozorovat naši zlepšující se rychlost. Díky tomu jsem se mohl poměrně dlouho držet soupeřů vpředu. Zdá se, že jsme ve formě. Jen je škoda, že jsme do cíle nedostali i druhý vůz. Už se ale těším na Silverstone, což je náš domácí okruh,“ řekl Merhi.

To britský pilot Will Stevens měl výrazně horší náladu. Závod pro něho však skončil předčasně.

„Je to zklamání. Víkend začal dobře. Problém byl ten, že trosky jiného vozu poškodily náš monopost. Je to smůla, ale musím se soustředit na pozitiva a přenést je do dalšího závodního víkendu, který se odehraje na naší domácí půdě. O tomto víkendu jsme dokázali, že nám rychlost nechybí, a tak doufám, že to za dva týdny zopakujeme,“ prohlásil Stevens.

Diskuse k článku

Napsat komentář