Räikkönen bez motivace kouká už jen po penězích a blokuje místo mladým talentům

Bývalý pilot formule 1 a uznávaný televizní komentátor Martin Brundle vyjádřil údiv nad Räikkönenovým přesunem do týmu Sauber. Podle něj tímto krokem blokuje příležitosti pro mladé piloty v době, kdy na konci sezony 2020 bude Räikkönen závodit ve svých 41 letech.

3 Štítky: Kimi Räikkönen Zveřejněno 11. 09 2018 — GPF1.cz

Když byl oznámen Räikkönenův odchod od Ferrari, Martin Brundle měl za hotové, že ve formuli 1 končí úplně. Následné oznámení týmu Sauber jej tak překvapilo.

„Räikkönen je skvělý a populární pilot, ale svým způsobem bych si přál, aby už skončil, protože spousta mladých talentovaných pilotů nemá pro příští rok místo,“ řekl Brundle. „Esteban Ocon je toho dobrým příkladem, Stoffel Vandoorne nebo George Russell jsou další.

Obdivuji ale, že chce pokračovat. Doufám jen, že to pro něj není příliš velké sousto.“

Bývalý konstruktér a dnes také zástupce médií Gary Anderson uvedl, že je skeptický vůči „zkušeným pilotům, kteří se už ohlíží jen po velkém platu, ale nemají takovou motivaci se prosadit jako mladí jezdci“. Uznává ale, že Räikkönenovy zkušenosti by mohly Sauberu pomoci.

Pozor! Räikkönen oznámil, že podepsal dvouletou smlouvu s týmem Sauber!

Diskuse k článku

3 komentáře: “Räikkönen bez motivace kouká už jen po penězích a blokuje místo mladým talentům”

  1. huhukoktejl napsal:

    At jezdi ti momentalne nejlepsi a ne ti co jsou mladi. Mladi neni zasluha, pokud jim Kimi ma co dat, tak nikomu misto nezabira …

  2. mikie napsal:

    na Williams-e to presne vidiet, ako „jezdci co miri vzhuru“ pomahaju k posuvaniu stajne spravnym vyvojovym smerom.. ved podla viacerych zdrojov je Kimiho obrovske plus cit pre auto, spatna vazba pre inzinierov.. a Frederic tam predsa nie je „do cimbalu“ ani na srandu, ale preto, aby spravil zo Sauberu tim minimalne etablovany v strede pola, ak nie vyssie.. a v tomto tahu mladi jazdci sotva pomozu

  3. Aladin napsal:

    Já si to myslím také. K čemu to je? Tam mají jezdit jezdci co míří vzhůru, pro mě nepochopitelný krok.

Napsat komentář