Proč Mercedes ve skutečnosti prohodil Hamiltonovi a Rosbergovi mechaniky?

Mercedes se před začátkem sezony 2016 rozhodl pro výměnu některých mechaniků u svých pilotů. Proč? Podle Lewise Hamiltona pravý důvod tohoto rozhodnutí vyjde najevo teprve v době, kdy napíše knihu o svém působení ve formuli 1. Hamilton několik let spolupracoval se stejnou skupinou mechaniků. Během tohoto období získal dva tituly mistra světa, naopak Rosberg se…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 25. 11 2016 — Marie Tomšíková

Mercedes se před začátkem sezony 2016 rozhodl pro výměnu některých mechaniků u svých pilotů. Proč? Podle Lewise Hamiltona pravý důvod tohoto rozhodnutí vyjde najevo teprve v době, kdy napíše knihu o svém působení ve formuli 1.

Hamilton několik let spolupracoval se stejnou skupinou mechaniků. Během tohoto období získal dva tituly mistra světa, naopak Rosberg se dvakrát musel vyrovnat s porážkou. Mercedes na začátku letošní sezony vystřídal pět mechaniků na každé straně týmu. Někteří přešli od jednoho pilota k druhému, jiní byli v týmu úplně noví. Po inženýrské stránce zůstalo vše při starém, ale na obou stranách došlo ke změně na pozici hlavního mechanika.

most_banner_velky_ponozky

Šéf Mercedesu Toto Wolff tvrdil, že ke změně došlo proto, aby se uvnitř týmů nevytvořily uzavřené skupiny.

Toto téma přišlo na přetřes i před Velkou cenou Abú Dhabi. Nico Rosberg byl vyzván k reakci na změnu, Hamilton se do toho vložil a řekl: „Chci slyšet důvod, proč se to stalo.“ Později dodal „Tak za deset let si musíte koupit moji knihu a tam zjistíte, co přesně se stalo. Bude to zajímavé čtení.“

Zatímco Hamilton naznačuje, že výměna mechaniků měla nějaký vyšší smysl, Rosberg to popírá. „Podívejte se na našeho týmového ducha, a to jak bojujeme poslední tři roky. Bojujeme o vítězství v závodech i v šampionátu a je zcela přirozené, že se může stát to, že se strany garáže tak trochu oddělí. To by z pohledu celkové výkonnosti týmu nebylo dobré.

Za celkovým výkonem stojí skvělý týmový duch. Každému jde o jednu a tu samou věc, pracujeme společně. To je ten důvod, proč bylo rozhodnuto, že se to tento rok trochu přehodí. Ukázalo se, že to bylo velmi, velmi dobré. Náš týmový duch je pořád stejně dobrý jako dřív, máme skvělou partu a všichni držíme pohromadě. Uvnitř týmu vládnou pozitivní pocity, takže jsem si jistý, že to bylo správné.

Samozřejmě, na začátku to nebylo nic extra pohodlného. S mými mechaniky jsme k sobě měli blízko, což byl dobrý pocit. Pak přišla změna a chtělo to čas. Rozumím tomu, že z pohledu týmu to byla správná věc a funguje to celkem dobře,“ komentoval Rosberg.

Čtěte dále: Hamilton má jednodušší úkol než Rosberg, říká Horner

Diskuse k článku

Napsat komentář