Piloti Red Bullu jsou se svými kvalifikačními výkony spokojení

Max Verstappen i Alexander Albon byli se svými kvalifikačními výkony na Velkou cenu Spojených států spokojení. Verstappen je navíc rád za zlepšenou formu Red Bullu v posledních velkých cenách a očekává tvrdé závodění.

Štítky: GP USA Red Bull Zveřejněno 3. 11 2019 — Lukáš Podstata

Po horším vstupu do druhé poloviny letošní sezony se zdá, že Red Bull našel svoji rychlost a opět bojuje o příčky nejvyšší. Tento fakt potvrdila i kvalifikace na Velkou cenu Spojených států, kde Max Verstappen zaostal za nejrychlejším Valtterim Bottasem o necelých sedmdesát tisícin. Není proto žádným překvapením, že byl Nizozemec po skončení sobotního programu spokojený.

„Doposud to byl dobrý víkend a pro nás jsou prozatímní výsledky v Austinu pozitivní. Především je vidět, že naše auto funguje opravdu dobře. Na druhou stranu si myslím, že Q3 byla pro všechny zúčastněné těžší, protože se hodně změnila přilnavost okruhu, ale být na P3, a ještě s tak malým rozdílem, je podle mě opravdu skvělé.“

Verstappen také pochválil práci inženýrů ohledně nastavení svého monopostu. „Obecně si myslím, že se nám povedlo dobře nastavit vyvážení vozu a také musím zmínit, že se o hodně zlepšil výkon motoru Honda. V závodě však bude záviset na zvolené strategii, ale ať se stane cokoliv, věřím, že to bude skvělé závodění,“ věří mladý Nizozemec.

Týmový kolega Maxe Verstappena Alexander Albon odstartuje do nedělního závodu z šesté pozice. Thajec sice na startu bude mít lepší výchozí stopu, ale nutno podotknout, že Albon bude jako jediný z nejlepší šestky na měkké směsi pneumatik, a proto nejspíše bude na horší závodní strategii. Albon je ale i tak se svým výkonem spokojen.

„Nakonec jsem se svým výkonem docela spokojený a myslím, že jsme dnes odvedli dobrou práci, až tedy na moji chybu v posledním měřeném kole v Q3. Příliš se mi nedařilo ve volných trénincích, ale v kvalifikaci jsem konečně našel ten správný rytmus a naštěstí se mi podařilo být za nejlepšími,“ hodnotí své dosavadní výkony Thajec.

Diskuse k článku

Napsat komentář