Okruh v Soči doznal změn. Přibyly bariéry i obrubníky zamezující zkracování trati

Třetí Grand Prix Ruska nabídne lehce pozměněný okruh, co se bezpečnosti týče, a to v návaznosti na loňskou nehodu Carlose Sainze. Došlo k úpravě rozestaví bariér, přibyly nové obrubníky a zlepšit by se mělo i odvodňování trati v případě deště. Jezdec Toro Rosso loni těžce havaroval, když kolidoval s bariérou v zatáčce číslo třináct během posledního volného tréninku. Jeho vůz…

Štítky: GP Ruska Soči Zveřejněno 27. 04 2016 — Lukáš Štěrovský

Třetí Grand Prix Ruska nabídne lehce pozměněný okruh, co se bezpečnosti týče, a to v návaznosti na loňskou nehodu Carlose Sainze. Došlo k úpravě rozestaví bariér, přibyly nové obrubníky a zlepšit by se mělo i odvodňování trati v případě deště.

Jezdec Toro Rosso loni těžce havaroval, když kolidoval s bariérou v zatáčce číslo třináct během posledního volného tréninku. Jeho vůz se zabořil pod TecPro bariéru a poškodil i svodidla za ní.

Z toho důvodu se FIA rozhodla pro nadcházející závod provést určité změny. Potenciálně nebezpečná svodidla budou nahrazena pevnou stěnou. Oblasti, kde se nachází TecPro bariéry, byly nově vyasfaltovány. Podobná změna se udála také ve druhé zatáčce, kde teď budou bariéry naproti rovince.

I další změna se týká druhé zatáčky, tentokrát jejího výjezdu. Umělá tráva spolu s retardérem za obrubníkem by měla zajistit, že si piloti nebudou zkracovat průjezd zatáčkou. Do šestnácté zatáčky, konkrétně do jejího apexu, byl rovněž přidán nový obrubník. Jedná se o zatáčku, za jejíž zkracování loni obdržel Fernando Alonso pětivteřinovou penalizaci. Nový obrubník je o pět centimetrů vyšší než předcházející.

V návaznosti na mokré podmínky, které Soči poprvé poznalo během loňských volných tréninků, byly rovněž přemístěny některé zdi (a otvory v nich) kolem okruhu tak, aby se zlepšil odtok vody z trati.

Čtěte dále: Chybovalo Toro Rosso? Sainz vzpomíná na ruské drama

Úpravy na okruhu by měly zamezit nehodám, jaká se loni přihodila Sainzovi

Úpravy na okruhu by měly snížit riziko v případě nehody

Diskuse k článku

Napsat komentář