O dodavateli pneumatik rozhodne Ecclestone

Podle Jeana Todta o budoucím exkluzivním dodavateli pneumatik pro formuli 1 rozhodne komerční stránka věci, kterou má v malíku právě Bernie.

5 Štítky: Bernie Ecclestone FIA Jean Todt Pneumatiky Zveřejněno 27. 06 2015 — Michal Mikoláš

Podle Jeana Todta o budoucím exkluzivním dodavateli pneumatik pro formuli 1 rozhodne komerční stránka věci, kterou má v malíku právě Bernie.

Současný dodavatel pneumatik je Pirelli. Zůstane jím i v příští sezoně. Jak to ale bude dál? To se ještě neví, tendru pro dodavatele od roku 2017 se zúčastní jak Pirelli, tak i Michelin, který by chtěl do královny motorsportu přivést osmnáctipalcová kola.

O výběru dodavatele oficiálně rozhodně FIA, podle jejího prezidenta Jeana Todta však jazýčkem na vahách bude Bernie Ecclestone.

„Máme dělbu práce. FIA musí zajistit sportovní a technickou stránku věci. Pak jsou tu k dořešení ještě komerční záležitosti. Obě firmy jsou velmi schopné a jsem si jist, že sportovní a technickou stránku zvládnou bez problémů. Takže zůstává otázka, jaké benefity přinesou týmům po stránce komerce.

Co se jiných rozměrů pneumatik týče, budu se spoléhat na lidi, kteří mají zkušenosti s pneumatikami o 13, 18, 19 či 20 palcích,“ prozradil Todt serveru Motorsport.com.

Diskuse k článku

5 komentářů: “O dodavateli pneumatik rozhodne Ecclestone”

 1. Variotek napsal:

  Sem zvědav jak se to bude líbit Michelinu..

 2. Ferda napsal:

  Variotek: To není zas tak markantní rozdíl. Pro mě za mě ať na dřevěných obručích s loukotěmi ale co má do toho kecat Ecclestone?

  Prosadí Hadráky a dostane tučnou provizi.

 3. Variotek napsal:

  Falco:
  Proč hned osmnáctipalcovky,proč ne třeba (kompromis) patnáctipalcovky.

  To není zas tak markantní rozdíl. Pro mě za mě ať na dřevěných obručích s loukotěmi ale co má do toho kecat Ecclestone?

 4. Falco napsal:

  Proč hned osmnáctipalcovky,proč ne třeba (kompromis) patnáctipalcovky. ❓

 5. Variotek napsal:

  To si dělá srandu?

Napsat komentář