Bottas je v hledáčku Ferrari. Je ale jen jedním z mnoha

Scuderia má opci na Kimiho Räikkönena. Kdyby však z nějakého důvodu nebyla uplatněna, bude se muset poohlédnout po adekvátní náhradě. Bottas je ale jen jedním z mnoha.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Valtteri Bottas Zveřejněno 27. 06 2015 — Michal Mikoláš

Scuderia má opci na Kimiho Räikkönena. Kdyby však z nějakého důvodu nebyla uplatněna, bude se muset poohlédnout po adekvátní náhradě. 

Finská megastar by u Ferrari ještě alespoň rok ráda setrvala, pravdou však zůstává, že konec kariéry mistra světa z roku 2007 není daleko, a tak spekulace o jeho nástupci jen tak neutichnou. Mezi žhavé kandidáty na uvolněný post Icemanovy sedačky dle médií patří Valtteri Bottas, toho času jezdec Williamsu. Šéf týmu Ferrari Maurizio Arrivabene nepopírá, že Ferrari Bottase sleduje. Zároveň to ale neznamená, že je zájem Scuderie eminentní.

„Kdybyste jen viděli seznam jezdců, kteří mi od začátku roku zavolali se zájmem za nás závodit. Bottase sledujeme, ale je jen jedním z mnoha. Každý sní o tom, že bude řídit Ferrari. Máme ale jenom dvě závodní sedačky, a obě jsou zaplněné,“ řekl Arrivabene pro Gazzettu dello Sport.

Novináři se Arrivabeneho zeptali také na to, zda Ferrari předběžně jedná i s Danielem Ricciardem, který se netají tím, že ho současná špatná forma Red Bullu hodně frustruje. „Ne, nejednáme s ním. Třeba nemá mé číslo,“ řekl Arrivabene v nadsázce.

Diskuse k článku

Napsat komentář