Nezdolný Alex Zanardi nastoupí do závodu DTM

Bývalý pilot F1 Alex Zanardi se na konci srpna zúčastní závodu DTM v italském Misanu. Bude hostem nad rámec běžné startovní listiny právě jen pro závod v Itálii. Nápad Zanardiho startu odsouhlasili pořadatelé německého mistrovství cestovních vozů a soupeři Audi a Mercedes.

Štítky: Alessandro Zanardi Zveřejněno 29. 05 2018 — GPF1.cz

Jednapadesátiletý Alessandro Zanardi závodil ve formuli 1 v letech 1991 až 1994 a v sezoně 1999, ale bez velkých úspěchů. Stal se ale dvojnásobným šampionem amerických formulí Champ Cars v letech 1997 a 1998. Po návratu do F1 s týmem Williams opět utekl do zámořského seriálu Champ Cars, který v roce 2001 zavítal také na dva evropské ovály: britský Rockingham a před tím na německý Lausitzring. Právě na něm došlo k šílené Zanardiho havárii, která jej připravila o obě nohy.

Nezdolný Zanardi ale svou lásku k životu nevzdal a začal závodit v upravených autech. Pod svá ochranná křídla jej vzala automobilka BMW, se kterou závodil v evropském i světovém šampionátu cestovních vozů. V nich dokázal vyhrát čtyři závody, z toho dva na brněnském okruhu v letech 2008 a 2009. Zanardi je také zlatým paralympijským medailistou v cyklistice.

Zanardi bude startovat o víkendu 25. – 26. srpna ve voze BMW M4 DTM. Inženýři automobilky již pro Zanardiho připravují speciální úpravy. Zanardi se příští víkend zajede podívat na Hungaroring, kde se jede další závod DTM. Před startem v Misanu absolvuje testovací a přípravné jízdy.

Diskuse k článku

Napsat komentář