Mexiko je z osmdesáti procent připraveno na závod

Pořadatelé chtějí fanouškům na podzim při Velké ceně Mexika zajistit co nejlepší podívanou. Úpravy okruhu jsou z osmdesáti procent hotovy.

Zveřejněno 12. 07 2015 — Filip Fikejz

Pořadatelé chtějí fanouškům na podzim při Velké ceně Mexika zajistit co nejlepší podívanou. Úpravy okruhu jsou z osmdesáti procent hotovy.

Letos se do kalendáře po třiadvaceti letech vrací Velká cena Mexika. Pojede se 1. listopadu na zrekonstruovaném okruhu bratří Rodríguezů v Mexiko City.

Okruh bude oproti verzi z roku 1992, kdy se na něm velká cena jela naposledy, zkrácen z 4,421 km na 4,314 km, práce na něm probíhají od loňského června, kdy byl návrat Velké ceny Mexika do kalendáře formule 1 oficiálně oznámen. Organizátoři jsou potěšeni z probíhajícího pokroku.

„Po třiadvaceti letech absence je to velké vzrušení, nejen v Mexiko City, ale v celé zemi. Lidé odpočítávají dny a my jsme téměř připraveni. Z osmdesáti procent máme stavbu hotovou, takže cítíme sebedůvěru,“ řekl zástupce promotérské organizace CIE Federico González Compeán.

Brzy po zahájení prodeje bylo prodáno přes 100 000 vstupenek. Podle Compeána se pořadatelé těší, že fanouškům na přelomu října a listopadu zprostředkují nezapomenutelný víkend.

„Soustředíme se na zážitek, který budou mít lidé z velké ceny. Není to jen o závodě. Je to o zážitku a o tom, co lidé od celého víkendu očekávají,“ uvedl. „Je to o tom, jak dokážeme závod a celý návrat formule jedna do Mexiko City pojmout.“

Compeán připomněl, že na mexickou sérii NASCAR chodí každý rok okolo 100 000 lidí, nyní se tolik lístků prodalo hned po zahájení prodeje. „Zvládnout to je výzva. Nemůžeme si říct, OK, máme hotovo na dalších pět let. Uvědomujeme si, že se musíme soustředit na kontinuitu,“ uvědomuje si.

V Mexiku je o formuli 1 zájem. Na propagační jízdy Daniela Ricciarda a Carlose Sainze v ulicích Mexiko City se přišlo podívat více než 150 000 diváků.

Diskuse k článku

Napsat komentář