Haas má v hledáčku deset pilotů, chce jezdce se zkušenostmi z F1

Haas se by v týmu rád přivítal jezdce se zkušenostmi z F1. Vybírat chce ze seznamu deseti pilotů.

4 Štítky: Haas Zveřejněno 11. 07 2015 — Filip Fikejz

Haas se by v týmu rád přivítal jezdce se zkušenostmi z F1. Vybírat chce ze seznamu deseti pilotů.

Gene Haas se se svým týmem chystá vstoupit do formule 1 už v příští sezoně. Jezdeckou sestavu zatím neoznámil, ale v jeho hledáčku figuruje až deset jezdců.

Vzhledem k Haasově úzké spolupráci s Ferrari se spekuluje o testovacích jezdcích italského týmu, kteří již mají s F1 zkušenosti, tedy o Jeanu-Ericu Vergnovi a Estebanu Gutiérrezovi. Další možností by mohl být vítěz 24 hodin Le Mans Nico Hülkenberg.

Haas sice zatím jezdeckou sestavu uzavírat nechce, ale v týmu by uvítal pilota se zkušenostmi z F1. „Máme seznam deseti jezdců, které sledujeme. Budeme s nimi hovořit a uvidíme, jak to dopadne. Chceme určitě mít jezdce, kteří už v současnosti závodí, lidi se zkušenostmi,“ uvedl.

Samotná spolupráce s Ferrari, kterou zkontrolovala i FIA zastoupená komisařem Marcinem Budkowskim, působí efektivně a mohla by inspirovat další případné zájemce o vstup do královny motorsportu.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Haas má v hledáčku deset pilotů, chce jezdce se zkušenostmi z F1”

 1. vocho67 napsal:

  na to jsem už skoro v 50 ještě mladej.

 2. Variotek napsal:

  vocho67:
  co pamatuju, tak žádný nováček rychle díru do světa neudělal.

  Napadá mě jen Shadow, který ve svém čtvrtém závodě získal třetí místo, ale to byla jiná doba. To samé platí o Coperu nebo BRM. Prvně jmenovaný skončil celkově třetí hned v první sezoně a Pohár konstruktérů získal v sezoně druhé, ale to bylo na konci 50. let.

 3. vocho67 napsal:

  co pamatuju, tak žádný nováček rychle díru do světa neudělal.

 4. Paule napsal:

  Opravdu hodně bych jim přál nějaké úspěchy hned během první sezóny aby se ukázalo že nováčci nejsou v F1 jen do počtu a třeba by to přesvědčilo i další ke vstupu do F1

Napsat komentář