Kadeřnictví, vánoční večeře a Ferrari…

Současné dění kolem královny motorsportu nenechalo chladným experta F1 Joa Sawarda. Jak se tento zkušený novinář dívá na letošní formu Ferrari, využití moderních technologií, nebo závěrečnou kapitolu boje o titul mistra světa ročníku 2016? Dále pokračuje sám Saward. Mám rád moderní média a technologie. Potřebuji se nechat ostříhat, tak jsem tady. Sedím v salonu, čekám,…

2 Štítky: Ferrari Finance Joe Saward Zveřejněno 23. 11 2016 — Marie Tomšíková

Současné dění kolem královny motorsportu nenechalo chladným experta F1 Joa Sawarda. Jak se tento zkušený novinář dívá na letošní formu Ferrari, využití moderních technologií, nebo závěrečnou kapitolu boje o titul mistra světa ročníku 2016? Dále pokračuje sám Saward.

Mám rád moderní média a technologie. Potřebuji se nechat ostříhat, tak jsem tady. Sedím v salonu, čekám, až Delphine dokončí dámu jistého věku. Dobré je, že s iPhonem můžete psát články odkudkoliv, prodloužíte tak dobu, kdy jsou aktuální. Nemusíte sedět a číst tři týdny staré kopie z časopisů Voici nebo AutoMoto, které vypadají, jako kdyby zapomněly na závody (stejně jako na vyzvednutí dětí nebo jídla) a poskytují novinářům kolem motorsportu věci, které se pak šíří dál.

Tak jako tak, zítra jedu do Abú Dhabi a těším se na závěr mistrovství světa. Když se nad tím zamyslíte, tento rok měl Nico Rosberg štěstí, že se mu vyhnuly technické problémy, které postihly Lewise Hamiltona, ale titul si zaslouží oba. Opravdu doufám, že to bude dobrý závod s trochou dramat před zimní přestávkou.

Dnes se objevilo několik zpráv od lidí v Montréalu, podle kterých jsou jejich potíže vyřešeny a závod se v příštím roce může konat. To bude potvrzeno na zasedání FIA, které se koná před výročním večírkem v prvním prosincovém týdnu ve Vídni. Rozhodl jsem se, že v tomto roce nebudu dělat nic z toho. Půjdu domů, zavřu dveře a nevyjdu, dokud se mi nebude chtít. Spánek bude asi dobrou volbou.

Média dnes píší o Ferrari, které zrušilo tradiční vánoční oběd, protože odvedlo špatnou práci. Jak zbytečný rozruch! Musím říct, že to je trochu kruté. Monoposty nejsou tak špatné, jen ty ostatní jsou lepší. Pokud Ferrari má letos nějaký velký problém, je to bezduché PR – pořád mluví jen o výsledcích, na které se mu ale nedaří dosáhnout, a neumožňuje týmu komunikovat s médii. Tak stáj vytváří špatný dojem, a to hned dvěma způsoby. Vedení očividně potřebuje nějaké kurzy komunikačních dovedností. Pořád – pokud není o čem psát – můžeme se zaměřit na nezasloužené finanční bonusy pro Ferrari.

Týmy, které se v F1 pohybují už mnoho let a mají spoustu fanoušků, si můžou vydělat prodejem různých věcí nebo zábavními parky. Neměly by dostávat navíc šedesát milionů dolarů. Pokud by peníze byly rozděleny rovnoměrněji, neměli bychom tady týmy, které mají problémy. Pokud se to Ferrari nelíbí, myslím, že několik sezon pouze v kategorii sportovních aut by ho naučil cenit si hodnotu formule 1.

Už musím jít, jsem na řadě a Delphine mě volá…

Čtěte dále: Blog Tomáše Richtra: Bude titul formule 1 sezony 2016 zasloužený?

Rozdělování financí mezi jednotlivé týmy, jeden z problémů současné F1

Neférové rozdělování financí mezi jednotlivé týmy, jeden z problémů současné F1

Diskuse k článku

Napsat komentář