Joylon Palmer zvládl do F1 vstoupit bez velkých sponzorů

Joylon Palmer příští rok usedne do kokpitu Lotusu vedle Pastora Maldonada, a tak za prvním srovnáním již můžeme putovat za sponzory obou pilotů. Zajímavostí totiž je, že sponzoři stojící za Palmerem nepřinesou tolik financí. Jako den a noc. Asi tak by se dala popsat odlišná situace mezi sponzory Joylona Palmera a Pastora Maldonada, respektive řadou…

Štítky: Joylon Palmer Lotus Zveřejněno 9. 11 2015 — Josef Nekvinda

Joylon Palmer příští rok usedne do kokpitu Lotusu vedle Pastora Maldonada, a tak za prvním srovnáním již můžeme putovat za sponzory obou pilotů. Zajímavostí totiž je, že sponzoři stojící za Palmerem nepřinesou tolik financí.

Jako den a noc. Asi tak by se dala popsat odlišná situace mezi sponzory Joylona Palmera a Pastora Maldonada, respektive řadou dalších ve startovním poli. Zatímco v případě Venezuelana se již dlouhou dobu mluví o tom, že sedačku má v podstatě „předplacenou,“ sponzoři Brita jsou o dost skromnější. Šampion GP2 z roku 2014 získal pro nadcházející sezónu místo u Lotusu po odchodu Romaina Grosjeana, a i když se tým nenachází v dobré finanční kondici, připadlo místo jemu. Odpovědí na otázku, zda jej Lotus požádal, aby se poohlédl po významnějších sponzorech, bylo rezolutní ne.

„Je to samozřejmě jedno z aktuálních témat současné formule 1, že jen umět závodit nestačí. Já si ale myslím, že podporu, kterou jsem od svých sponzorů dostal, není v porovnání s ostatními piloty velká.

Celý minulý rok jsme pracovali s vědomím, že to bude velmi důležité, abych se do kokpitu F1 dostal. To, na čem záleželo, byla má výkonnost, poté inženýrská stránka věci a až poté sponzorská podpora,“ uvedl Joylon Palmer.

Palmer se navíc neobává ani nového spojení Lotusu s Renaultem. Věci okolo situace týmu ale nechce příliš rozebírat a místo toho se chce soustředit na své výkony. Na novou sezónu a novou roli tak prý bude připraven.

„Příliš se o to nezajímám. Raději se soustředím na své vlastní věci. Samozřejmě teď je to hezké, že už se ví, že budu v autě, takže mohu s inženýry pracovat intenzivněji a chci tak být na novou sezónu připravený,“ dodal mladý Brit.

Diskuse k článku

Napsat komentář