Red Bull: Tovární týmy se nás bojí

Chování Renaultu je pro Red Bull zklamáním

7 Štítky: Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 9. 11 2015 — Lukáš Štěrovský

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz má jasno o tom, proč se jeho týmu nedaří sehnat motor pro příští sezóny. Stáje, které by pohonnou jednotku mohly poskytnout, se totiž obávají síly Red Bullu.

Není žádným tajemstvím, že po ukončení kontraktu s Renaultem se rakouská stáj marně pokoušela dohodnout s Mercedesem a Ferrari. Ti ale Red Bull odmítli, dodávku motorů Honda zase vetoval Ron Dennis.

Tým je tak momentálně oficiálně stále bez dodavatele motoru pro příští rok, a čas na jeho nalezení se krátí. „Museli jsme prodloužit konečný termín o dva nebo tři týdny (původně mělo být jasno do konce října, pozn. red.). Ale tak jako tak nejsme schopni sehnat konkurenceschopný motor,“ prohlásil Dietrich Mateschitz.

Podle něj není možné ani to, aby se jeho tým navrátil k Renaultu. Je však otázkou, zda toto tvrzení platí i nadále a ve světle nových informací o partnerství s francouzskou automobilkou. „Ukončili jsme s ním kontrakt. Důvody byly jasné půl roku. Renault nebyl schopen a ochoten vyvinout spolehlivou, konkurenceschopnou pohonnou jednotku. I po dvou letech vývoje postrádal jejich motor kolem osmdesáti koní na Mercedes a jeho spolehlivost byla žalostná,“ popsal šéf Red Bullu příčiny ukončení spolupráce s francouzskou automobilkou.

„Zklamání z výkonu a chování Francouzů je velké. Namísto toho, aby se po sezóně 2014 snažili zlepšit, propadli se ještě více za Mercedes. Neexistuje šance, že bychom se dohodli s Hondou. Zaprvé Ron Dennis trvá na exkluzivním partnerství McLarenu a Hondy, zadruhé bychom na tom možná byli ještě hůře jak s Renaultem. A tovární týmy se nás bojí, protože vědí, že jsme rychlejší než ony,“ zakončuje sebevědomě Dietrich Mateschitz.

Přes to všechno se jako nejpravděpodobnější jeví možnost, že Red Bull bude pokračovat s motorem Renault, který si ale na rozdíl od minulých let bude modifikovat a spravovat podle vlastního uvážení, jak jsme psali zde.

Motorsports / Formula 1: World Championship 2010, GP of Abu Dhabi, Dietrich Mateschitz (AUT, Red Bull Racing), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář