Red Bull zachrání už jen Ferrari?

Mercedes přesvědčil vlastní šéfy, aby Red Bull odmítl.

Štítky: Ferrari Mercedes Red Bull Zveřejněno 7. 09 2015 — GPF1.cz

Je to vyjednávání doslova v přímém přenosu. Ačkoli zatím neexistuje žádný podpis na některé ze smluv o dodávce motorů týmu Red Bull, situace se nadále vyvíjí turbulentním způsobem.

Red Bull vypověděl Renaultu smlouvu, aniž by měl zajištěnou náhradu. Měl džentlmenskou dohodu s Mercedesem, který z ní ale vycouval, když se dozvěděl, že vztah Red Bull – Renault čekají právní tahanice. Mercedes totiž nechtěl vypadat jako ten, kdo Renault ze vztahu s Red Bullem vytlačil.

V pátek na Monze byl Christian Horner dotázán, zda Red Bull jedná s Ferrari. Šéf Red Bullu se ale do odpovědi zamotal, když řekl, že s Ferrari nejedná, „leda by tady (vedle něj sedící) Maurizio Arrivabene řekl něco jiného“.

Šéf výrobce motorů Mercedes Dieter Zetsche navíc prohlásil, že ani „oficiální žádost o dodávku motorů nedostal“, čímž potvrzuje, že se v tuto chvíli jedná spíše o verbální manažerské vyjednávání. Mercedes podle všeho otočil po společném setkání šéfa Daimleru/Mercedesu Zetscheho a šéfů týmů F1 Mercedes Tota Wolffa a Nikiho Laudy, po kterém bylo dosaženo závěru, že nevýhod je více než pozitiv. To pochopil i Red Bull a proto nyní své naděje upíná k Ferrari.

To dodává motory týmům Sauber, Manor a bude dodávat také týmu Haas. Přidat do portfolia zákazníků ještě Red Bull a sesterské Toro Rosso by ale mohlo být nad síly automobilky, leda by si Manor pod svá křídla vzal Mercedes.

V sérii složitých jednání a mnoha možnosti v současné době není nic jisté a okolnosti se mění skoro každým dnem, nebo přinejmenším každou velkou cenu, během kterých dochází k jednání mezi zúčastněnými stranami.

Red Bull jezdil na motorech Ferrari v sezoně 2006, Toro Rosso v letech 2007 – 2013.

Diskuse k článku

Napsat komentář