Wolff: Mercedes nepodváděl

Mercedes trvá na tom, že se nesnažil využít tlak v pneumatikách ve svůj prospěch.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 7. 09 2015 — Marie Tomšíková

Mercedes trvá na tom, že se nesnažil využít tlak v pneumatikách ve svůj prospěch.

Nízký tlak byl naměřen na levých zadních pneumatikách. Nakonec byl tým zbaven všech obvinění poté, co se ukázalo, že pneumatiky byly nad limitem v době, kdy byly nasazeny.

Objevily se názory, že se Mercedes snažil o to, aby teplota a tlak v pneumatikách klesly poté, co byly namontovány do auta. To by mohlo vést k vyššímu výkonu.

„Tyto spekulace mohu naprosto vyloučit. Pracovali jsme celý týden po GP Belgie, abychom našli řešení v oblasti bezpečnosti. Použili jsme nastavení hodně podobné tomu ve Spa. Nesnažili jsme se o to, abychom získali nějakou výhodu, jsou to naprosto nepodložené spekulace. Jak chcete změřit, o kolik klesne tlak v pneumatikách, když je sundáte z auta? Proč bychom se o to měli snažit jen na jedné pneumatice?“

Wolff také řekl, že Mercedes spolupracoval s Pirrelli při kontrolách tlaku v pneumatikách, aby se ujistil, že jsou v souladu s pravidly.

„Postupovali jsme podle postupů stanovených Pirelli a spolupracovali jsme s nimi na kontrolách. Tlak jsme udržovali nad limitem, protože bezpečnost je pro nás stále nejdůležitější,“ dodal Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář