Hlavním kritériem pro volbu mladých jezdců jsou peníze, kritizuje Bird

Bývalý testovací jezdec Mercedesu Sam Bird si jako další z mnoha postěžoval na finanční bariéru, která stojí před vstupem do formule 1.

3 Štítky: Finance Sam Bird Zveřejněno 9. 01 2015 — Jan Pastorek

Bývalý testovací jezdec Mercedesu Sam Bird si jako další z mnoha postěžoval na finanční bariéru, která stojí před vstupem do formule 1.

Podle Birda se se do královny motorsportu nedostane mnoho pilotů, kteří by si to zasloužili.

„Jsou tu někteří jezdci, ať už jsem to já nebo jezdci z GP2 nebo z vytrvalostního šampionátu, kteří mají potenciál nebo výsledky, díky kterým by měli dostat šanci, ale vůbec žádnou nedostali kvůli nedostatku finanční podpory. Je to velmi frustrující, ale tak to je a nezmění si to,“ povzdechl si v rozhovoru pro Times.

„Formule 1 se nepodívá a neřekne: ‚Páni, to je dobrý jezdec, musíme ho získat.‘ Pokud nemáte nekonečné peníze, nezajímají se o vás.“

Příčinou těchto problémů, které podle něj blokují příchod nové generace talentů, je podle Birda finanční situace ve formuli 1.

„Velké týmy utrácejí hodně peněz, aby získaly body a finanční odměny, které je dělají bohatšími. Je to nekonečný kruh nastavený ve prospěch velkých týmů, takže malé týmy nemají na výběr a musí brát jezdce, kteří mají 15 až 20 miliónů eur,“ dodal.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Hlavním kritériem pro volbu mladých jezdců jsou peníze, kritizuje Bird”

 1. wrt napsal:

  Srandista. Ber, alebo nechaj tak.

 2. Ondra napsal:

  To by mohlo být tím, že v zemích, kde ti bohatí sponzoři působí, jsou jen ti průměrní až podprůměrní piloti. 😉

  puffy:
  Mne na tomto systeme pripada zvlastne, ze sa na priemernych az podpriemernych pilotov nabalia bohati sponzori a niektori talentovani piloti su uplne bez sponzorov.

 3. puffy napsal:

  Mne na tomto systeme pripada zvlastne, ze sa na priemernych az podpriemernych pilotov nabalia bohati sponzori a niektori talentovani piloti su uplne bez sponzorov.

Napsat komentář