Pirelli v roce 2015: Menší změny super měkké směsi a konstrukce zadních pneumatik

Pneumatiky se ve srovnání s loňskou sezónou změní jen minimálně, vysvětlil to sportovní šéf italské značky Paul Hembery.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 9. 01 2015 — Jan Pastorek

Pneumatiky se ve srovnání s loňskou sezónou změní jen minimálně, vysvětlil to sportovní šéf italské značky Paul Hembery.

Kvůli novým pohonům bylo Pirelli loni konzervativní. Jak ale Hembery upozornil, vzhledem k očekávanému zrychlení vozů nemusí dělat výrobce pneumatik žádné větší změny a víceméně stejné alokace budou najednou agresivní.

Co se týče směsí, chystají Italové jednu drobnost. „Jen jedna změna, super měkkou jsme trochu vyladili, abychom zlepšili její pracovní rozpětí při různých teplotách,“ uvedl Hembery pro Sky Sports.

Teploty měli inženýři Pirelli na paměti, také když dělali druhou drobnou změnu. „Struktura zadních pneumatik je jiná, aby distribuce tepla probíhala trochu lépe,“ vysvětloval Hembery.

„Jsou to technické věci, které většinu lidí asi nudí, ale v našem světě pneumatik jsou velmi důležité. Má to vliv na to, jak pneumatika drží při závodní vzdálenosti, a může to pro pneumatiku znamenat významné rozdíly. Takže letos malé změny, evoluce spíš než revoluce.“

Diskuse k článku

Napsat komentář