Další pokrok Williamsu může brzdit rozpočet

Technický šéf Williamsu Pat Symonds přiznal, že poslední krok na vrchol může být těžký z důvodu menšího rozpočtu, než má konkurence.

Štítky: Williams Zveřejněno 9. 01 2015 — Jan Pastorek

Technický šéf Williamsu Pat Symonds přiznal, že poslední krok na vrchol může být těžký z důvodu menšího rozpočtu, než má konkurence.

Williams patří mezi větší týmy, ale ne mezi ty největší. „Nejsme stáj, která by měla jakékoliv finanční potíže, ale nejsme stáj, která by měla stejný rozpočet jako naši soupeři,“ hodnotil Symonds.

„Je to jedna z věcí, které mě hodně těší, že jsme loni porazili Ferrari. Nejde o to, že jsem soutěživý člověk, ale o to, že jsme je porazili s polovičním rozpočtem, než mají oni.“

Ovšem čím výš v šampionátu, tím větší důležitost peníze mají, a proto teď Williams čelí velmi těžkému úkolu postupovat dál s menším rozpočtem.

„Posunout se z třetího místa výš je asi těžší, než byl posun z devátého na třetí místo,“ uznal Symonds. „Vidíme, že mnoho našich soupeřů má buď novou pohonnou jednotku, nebo nové lidi, takže musíme využít naší výhodu, která pramení z kontinuity. Musíme se dál snažit.“

Diskuse k článku

Napsat komentář